• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Stanisławczyk: mecze w Pucharze Polski to dla nas nagroda

  • -

Stanisławczyk: mecze w Pucharze Polski to dla nas nagroda

Za nami pasjonujące spotkanie w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Wisła w środę pokonała 3:2 MKS Dąbrowa Górnicza. W kolejnej rundzie, a więc w walce o ćwierćfinał rywalkami Bemowskich Syren będą zawodniczki Developresu SkyRes Rzeszów. Ten mecz odbędzie się 31 stycznia w naszej hali. Wcześniej, bo już w sobotę 20 stycznia starcie w pierwszej lidze z liderem MKS Kalisz.


– Środa na pewno był dla nas ważnym dniem. Puchar Polski jest przez nas traktowany jako nagroda za trud, który wkładamy w treningi. Wiadomo, że nie codziennie gra się z zespołami z LSK takie wymagające mecze. Takie spotkania przydadzą nam się w osiągnięciu celu, jakim jest wygranie pierwszej ligi, a potem próbowanie dostania się do wyższej klasy rozgrywkowej – mówił trener Wisły Dominik Stanisławczyk.

W trzecim secie jego podopieczne przegrywały 20:24, ale wygrały partię 27:25.

– Tym mieliśmy się charakteryzować w tym meczu, a więc olbrzymią wolą walki, chęcią zwycięstwa i graniem do przodu w każdej możliwej sytuacji. Szczęście w końcówce nieco było po naszej stronie, ale z drugiej strony zaprezentowaliśmy bardzo dobre akcje. Oby takich zagrań było jak najwięcej w kolejnych spotkaniach.

– Plusem tego meczu na pewno była walka, a minusem to czasem złe decyzje w ataku. Nie wszystkie piłki są idealne do ataku i nie można ich atakować na 100 procent. Czasem życie przeciwnikom trzeba utrudnić mądrym plasem czy kiwką. I właśnie w tych przegranych dwóch setach oraz trudnym trzecim, to było naszą bolączką. Przez to drużyna z Dąbrowy Górniczej nam uciekała i musieliśmy gonić.

– Puchar Polski nie jest dla nas kulą u nogi. Myślimy o tym, aby zajść jak najdalej. Mocne treningi i mecze z bardzo dobrymi rywalami grającymi trochę inaczej niż zespoły z naszej ligi mogą nam tylko pomóc. Chcemy takich meczów rozgrywać jak najwięcej, zwłaszcza takich zacięty, z takimi fajnymi końcówkami i na dużych emocjach. Może również dzięki temu na naszą halę przyjdzie jeszcze więcej fanów i będzie jeszcze lepszy doping. Dziękuję bardzo Klubowi Kibica, który mocno nas wspierał przez całe spotkanie, także w trudnych momentach – dodał szkoleniowiec.

W SOBOTĘ W HALI OSIR BEMOWO SPOTKANIE Z MKS KALISZ. POCZĄTEK O GODZINIE 17. ZAPRASZAMY!


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook