• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Stanisławczyk: tu nie ma miejsca na błąd czy porażkę

  • -

Stanisławczyk: tu nie ma miejsca na błąd czy porażkę

Wisła w pierwszej rundzie play-off prowadzi 2:0 z KŚ AZS Politechniki Śląskiej. To efekt dwóch spotkań w ostatni weekend w hali OSiR Bemowo. W sobotę trzeci mecz w tej parze, tym razem w Gliwicach. Nasza drużyna, której trenerem jest Dominik Stanisławczyk chce zakończyć rywalizację bez przegranej.


Za nami dwa wygrane mecze na początek fazy play-off. Można powiedzieć, że plan został wykonany?

Zgadza się. Wygraliśmy rundę zasadniczą i podchodziliśmy do tych meczów KŚ AZS w roli faworyta. Wywiązaliśmy się z niej 100% i jesteśmy teraz w dobrej pozycji przed wyjazdem do Gliwic.

W pierwszym spotkaniu nie zrobił Pan żadnej zmiany. Dlaczego?

Nie było takiej potrzeby. Graliśmy dobrze i odnieśliśmy pewne zwycięstwo.

Drugie starcie było nieco bardziej wyrównane. To rywalki zagrały lepiej czy Wisła nieco słabiej?

My zaprezentowaliśmy się na podobnym poziomie. Gliwiczanki zagrały lepiej w kontrataku, obroniły kilka piłek więcej niż w sobotę i potrafiły je zamienić na punkty. Dlatego pierwsze dwa sety niedzielnego meczu był tak wyrównane. W trzecim wróciliśmy do swojej skuteczności w ataku i pewnie go wygraliśmy.

Za zespołem cztery trudne mecze w osiem dni. Jak zawodniczki to zniosły?

Było ciężko, ale jest to już za nami. Najważniejsze, aby w tej części sezonu uniknąć urazów wykluczających z gry. Przez cały czas udawało nam się to, co świadczy o naszym dobrym przygotowaniu do sezonu. Te ostatnie cztery mecze to potwierdzają, gdyż nie było w nich widać braku sił u siatkarek.

Kilka dni przerwy bez meczu to teraz chyba znakomita wiadomość?

Tak, potrzebujemy czasu na regenerację zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Tych spotkań rozegraliśmy ostatnio sporo, więc dziewczyny prawdopodobnie mają już dość widoku hali. Na szczęście jest to bardzo doświadczony zespół, który wie że trzeba pracować, aby osiągnąć sukces. Po dniu przerwy spotkaliśmy się we wtorek, aby dobrze przygotować się do kolejnego meczu.

Można powiedzieć, że KŚ AZS to dobry rywal na rozgrzewkę przed dalszymi fazami play-off?

Rozgrzewkę stanowiła runda zasadnicza. Teraz jest play-off, czyli najważniejszy czas sezonu. Tu nie ma miejsca na błąd czy porażkę, bo mogą one skutkować przedwczesnym zakończeniem rozgrywek. Chcemy wygrać ligę, więc musimy grać z tymi rywalami, którzy staną nam na drodze do celu. Nie ma znaczenia, czy są to drużyny z Wieliczki czy z Gliwic. Zawsze podchodzimy do meczu z takim samym zaangażowaniem.

Czyli możemy spodziewać się, że w tej parze będzie 3:0?

Możemy!


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐Pierwsza liga

Wisła - ?

Jesień 2018

🏐TABELA SEZONU ZASADNICZEGO

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 22 59
2 MKS Kalisz 22 54
3 Solna 22 46
4 Radomka 22 44
5 Energetyk 22 33
6 Joker 22 32
7 Azoty 22 31
8 KŚ AZS 22 31
9 SMS 22 23
10 Karpaty 22 19
11 Uni 22 17
12 AZS AWF 22 4

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook