• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Stanisławczyk: musimy szybko wrócić do rytmu meczowego

  • -

Stanisławczyk: musimy szybko wrócić do rytmu meczowego

W sobotę Wisła pokonała u siebie 3:1 7R Solna Wieliczka i to było dziewiąte zwycięstwo z rzędu. Trener Dominik Stanisławczyk skomentował tą wygraną. Teraz przed naszym zespołem mecz w Gliwicach. To będzie już 15. kolejka pierwszej ligi. 


– Wiedziałem, że ostatni mecz nie będzie łatwy. Złożyło się na to kilka czynników, a przede wszystkim klasa rywala. 7R Solna Wieliczka to  jeden z najlepszych zespołów w tej lidze.  Kolejnym powodem była trzytygodniowa przerwa wybijająca nas z rytmu w którym graliśmy w końcówce ubiegłego roku – mówi szkoleniowiec Wisły.

W sobotę Bemowskie Syreny po 25 setach wygranych z rzędu, przegrały drugą partię.

–  Nie obawiałem się, że zejdziemy z parkietu pokonani. Przegraliśmy tylko jednego seta i to bardzo minimalnie. Musieliśmy wykonać lepiej niektóre elementy, aby wygrać kolejne partie. To nam się udało, z czego się bardzo cieszymy.

W trzecim secie Wisła przegrywała kilkoma punktami. Wtedy na parkiet weszła Mirjana Djurić. – W tygodniu poprzedzającym mecz z Solną miała problemy zdrowotne i nie była gotowa, aby zagrać w pełnym wymiarze czasowym.

– Porównując to spotkanie do tego przegranego 2:3 w Wieliczce, popełniliśmy zdecydowanie mniej błędów własnych. Solna to drużyna, która ma mało tych pomyłek niewiele i czeka aż popełni je przeciwnik. Nam udało się je ograniczyć i samemu zdobyć o kilka punktów więcej  atakiem. To wystarczyło do zwycięstwa za trzy punkty.

W sobotę mecz w Gliwicach, a potem już w 17 stycznia z MKS Dąbrowa Górnicza, a trzy dni potem z MKS Kalisz.

– Wiemy, że w styczniu czekają nas duże wyzwania i jednym z nich jest mecz w Gliwicach. Najpierw skupimy się na nim, zrobimy wszystko, żeby go wygrać, a dopiero potem będziemy myśleć o następnych przeciwnikach. Tak jak powiedziałem wcześniej, potrzebujemy grać, aby odzyskać nasz rytm meczowy. Dlatego też przeciwko ekipie KŚ AZS Politechniki zagramy w najlepszym na ten dzień możliwym zestawieniu.


NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Puchar Polski

Wisła - Developres Rzeszów

środa, 31 stycznia, Hala OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 40.

>>>Bilet normalny 8 zł, a ulgowy 4 zł, Dzieci do lat 14 oraz emeryci i renciści, a także członkowie Klubu Kibica – wstęp wolny.

TABELA PO 16. KOLEJCE

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 16 43
2 MKS Kalisz 16 42
3 Radomka 16 32
4 Solna 16 29
5 Enea 16 25
6 Azoty 16 24
7 KŚ AZS 15 20
8 Karpaty 16 19
9 SMS 16 19
10 Joker 15 18
11 Uni 16 10
12 AZS AWF 16 4

GALERIA

Wisła Warszawa – 7R Solna Wieliczka

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook