• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Stanisławczyk: musimy szybko wrócić do rytmu meczowego

  • -

Stanisławczyk: musimy szybko wrócić do rytmu meczowego

W sobotę Wisła pokonała u siebie 3:1 7R Solna Wieliczka i to było dziewiąte zwycięstwo z rzędu. Trener Dominik Stanisławczyk skomentował tą wygraną. Teraz przed naszym zespołem mecz w Gliwicach. To będzie już 15. kolejka pierwszej ligi. 


– Wiedziałem, że ostatni mecz nie będzie łatwy. Złożyło się na to kilka czynników, a przede wszystkim klasa rywala. 7R Solna Wieliczka to  jeden z najlepszych zespołów w tej lidze.  Kolejnym powodem była trzytygodniowa przerwa wybijająca nas z rytmu w którym graliśmy w końcówce ubiegłego roku – mówi szkoleniowiec Wisły.

W sobotę Bemowskie Syreny po 25 setach wygranych z rzędu, przegrały drugą partię.

–  Nie obawiałem się, że zejdziemy z parkietu pokonani. Przegraliśmy tylko jednego seta i to bardzo minimalnie. Musieliśmy wykonać lepiej niektóre elementy, aby wygrać kolejne partie. To nam się udało, z czego się bardzo cieszymy.

W trzecim secie Wisła przegrywała kilkoma punktami. Wtedy na parkiet weszła Mirjana Djurić. – W tygodniu poprzedzającym mecz z Solną miała problemy zdrowotne i nie była gotowa, aby zagrać w pełnym wymiarze czasowym.

– Porównując to spotkanie do tego przegranego 2:3 w Wieliczce, popełniliśmy zdecydowanie mniej błędów własnych. Solna to drużyna, która ma mało tych pomyłek niewiele i czeka aż popełni je przeciwnik. Nam udało się je ograniczyć i samemu zdobyć o kilka punktów więcej  atakiem. To wystarczyło do zwycięstwa za trzy punkty.

W sobotę mecz w Gliwicach, a potem już w 17 stycznia z MKS Dąbrowa Górnicza, a trzy dni potem z MKS Kalisz.

– Wiemy, że w styczniu czekają nas duże wyzwania i jednym z nich jest mecz w Gliwicach. Najpierw skupimy się na nim, zrobimy wszystko, żeby go wygrać, a dopiero potem będziemy myśleć o następnych przeciwnikach. Tak jak powiedziałem wcześniej, potrzebujemy grać, aby odzyskać nasz rytm meczowy. Dlatego też przeciwko ekipie KŚ AZS Politechniki zagramy w najlepszym na ten dzień możliwym zestawieniu.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐Pierwsza liga

Wisła - ?

Jesień 2018

🏐TABELA SEZONU ZASADNICZEGO

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 22 59
2 MKS Kalisz 22 54
3 Solna 22 46
4 Radomka 22 44
5 Energetyk 22 33
6 Joker 22 32
7 Azoty 22 31
8 KŚ AZS 22 31
9 SMS 22 23
10 Karpaty 22 19
11 Uni 22 17
12 AZS AWF 22 4

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook