• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Dominik Stanisławczyk podsumowuje pierwszy tydzień przygotowań

  • -

Dominik Stanisławczyk podsumowuje pierwszy tydzień przygotowań

32-letni szkoleniowiec ma za sobą inauguracyjny tydzień w roli trenera naszego zespołu. Dominik Stanisławczyk jest zadowolony z tego, co udało się zrealizować na zajęciach. Teraz przed nim, członkami sztabu i wszystkimi siatkarkami Wisły Warszawa zgrupowanie pod Giewontem. Mistrzynie pierwszej ligi są już w Zakopanem.


Za nami pierwszy tydzień przygotowań. Czy jest Pan zadowolony z tego, co udało się zrealizować?

Naszym celem na początek przygotowań była praca nad techniką indywidualną. Dziewczyny po wakacyjnej przerwie przypomniały sobie, jak to jest znowu odbijać piłkę. Ich umiejętności są na tyle wysokie, że udało się zrealizować nawet więcej niż założyliśmy.

W jakiej formie zawodniczki rozpoczęły zajęcia? Czy dobrze pracowały podczas wolnych miesięcy?

Do wakacyjnych treningów dziewczyny podeszły bardzo poważnie, co widać było w pierwszym tygodniu przygotowań. Dzięki temu mogliśmy kontynuować ich pracę, a nie zaczynać wszystkiego od początku.

Po tygodniu treningów ma już Pan spostrzeżenia odnośnie tego, co może być najmocniejszą stroną Wisły w nowym sezonie?

Po tak krótkim czasie trudno stwierdzić, który z siatkarskich elementów będzie naszym najmocniejszym. Jestem jednak już teraz przekonany, że na pewno równie ciężko będzie znaleźć jakiś słaby punkt. Poza siatkarskimi umiejętnościami, naszą bronią będzie kolektyw. Dziewczyny już w zeszłym sezonie stanowiły prawdziwą drużynę, a te które dołączyły w tym roku bardzo szybko się zaaklimatyzowały.

Jeszcze nigdy nie pracował Pan z zawodniczkami tak doświadczonymi i utytułowanymi. Czy widzi już Pan różnicę w porównaniu z pracą z młodszymi siatkarkami?

Faktycznie po raz pierwszy mam przyjemność pracować z tak doświadczonym zespołem. Przed pierwszymi treningami miałem lekkie obawy, ale okazały się one całkowicie niepotrzebne. W pracy z młodymi zawodniczkami trzeba zwracać uwagę na wiele rzeczy niezwiązanych z siatkówką. Tutaj natomiast świadomość tego, jak należy być przygotowanym do treningu i jak należy go przepracować jest oczywiście zdecydowanie większa. Praca jest przez to łatwiejsza.

Upały mocno przeszkadzały w treningach?

Tak, termometr na hali wskazywał ponad 30 stopni Celsjusza. W trakcie treningów musieliśmy robić więcej przerw, aby dbać o odpowiednie nawodnienie zawodniczek.

Jesteście już w Zakopanem. Jak będą wyglądały treningi pod Tatrami?

Przed nami tygodniowy obóz. Poza dalszą pracą nad techniką i przygotowaniem motorycznym, spróbujemy zorganizować również zajęcia integracyjne. To na pewno pomoże w jeszcze lepszej aklimatyzacji nowych zawodniczek.

Kiedy Wisła może rozegrać pierwszy sparing?

Planujemy mecz towarzyski na początku września. Następnie będziemy brać udział w turniejach, które pozwolą nam odpowiednio przygotować się do sezonu. Jeden z nich rozegramy w Warszawie w dniach 16-17 września. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców do przyjścia do hali OSiR Bemowo.


NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Pierwsza liga

Wisła - MKS Kalisz

sobota, 20 stycznia, godz. 17, Hala OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 40.

>>>Bilet normalny 8 zł, a ulgowy 4 zł, Dzieci do lat 14 oraz emeryci i renciści, a także członkowie Klubu Kibica – wstęp wolny.

TABELA PO 15. KOLEJCE

miejsce drużyna mecze punkty
1 MKS Kalisz 15 42
2 Wisła 15 40
3 Radomka 15 29
4 Solna 15 24
5 Enea 15 22
6 Azoty 15 22
7 KŚ AZS 15 20
8 Karpaty 15 19
9 SMS 15 19
10 Joker 15 19
11 Uni 15 10
12 AZS AWF 15 3

GALERIA

Wisła Warszawa – 7R Solna Wieliczka

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook