• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Dominik Stanisławczyk podsumowuje pierwszy tydzień przygotowań

  • -

Dominik Stanisławczyk podsumowuje pierwszy tydzień przygotowań

32-letni szkoleniowiec ma za sobą inauguracyjny tydzień w roli trenera naszego zespołu. Dominik Stanisławczyk jest zadowolony z tego, co udało się zrealizować na zajęciach. Teraz przed nim, członkami sztabu i wszystkimi siatkarkami Wisły Warszawa zgrupowanie pod Giewontem. Mistrzynie pierwszej ligi są już w Zakopanem.


Za nami pierwszy tydzień przygotowań. Czy jest Pan zadowolony z tego, co udało się zrealizować?

Naszym celem na początek przygotowań była praca nad techniką indywidualną. Dziewczyny po wakacyjnej przerwie przypomniały sobie, jak to jest znowu odbijać piłkę. Ich umiejętności są na tyle wysokie, że udało się zrealizować nawet więcej niż założyliśmy.

W jakiej formie zawodniczki rozpoczęły zajęcia? Czy dobrze pracowały podczas wolnych miesięcy?

Do wakacyjnych treningów dziewczyny podeszły bardzo poważnie, co widać było w pierwszym tygodniu przygotowań. Dzięki temu mogliśmy kontynuować ich pracę, a nie zaczynać wszystkiego od początku.

Po tygodniu treningów ma już Pan spostrzeżenia odnośnie tego, co może być najmocniejszą stroną Wisły w nowym sezonie?

Po tak krótkim czasie trudno stwierdzić, który z siatkarskich elementów będzie naszym najmocniejszym. Jestem jednak już teraz przekonany, że na pewno równie ciężko będzie znaleźć jakiś słaby punkt. Poza siatkarskimi umiejętnościami, naszą bronią będzie kolektyw. Dziewczyny już w zeszłym sezonie stanowiły prawdziwą drużynę, a te które dołączyły w tym roku bardzo szybko się zaaklimatyzowały.

Jeszcze nigdy nie pracował Pan z zawodniczkami tak doświadczonymi i utytułowanymi. Czy widzi już Pan różnicę w porównaniu z pracą z młodszymi siatkarkami?

Faktycznie po raz pierwszy mam przyjemność pracować z tak doświadczonym zespołem. Przed pierwszymi treningami miałem lekkie obawy, ale okazały się one całkowicie niepotrzebne. W pracy z młodymi zawodniczkami trzeba zwracać uwagę na wiele rzeczy niezwiązanych z siatkówką. Tutaj natomiast świadomość tego, jak należy być przygotowanym do treningu i jak należy go przepracować jest oczywiście zdecydowanie większa. Praca jest przez to łatwiejsza.

Upały mocno przeszkadzały w treningach?

Tak, termometr na hali wskazywał ponad 30 stopni Celsjusza. W trakcie treningów musieliśmy robić więcej przerw, aby dbać o odpowiednie nawodnienie zawodniczek.

Jesteście już w Zakopanem. Jak będą wyglądały treningi pod Tatrami?

Przed nami tygodniowy obóz. Poza dalszą pracą nad techniką i przygotowaniem motorycznym, spróbujemy zorganizować również zajęcia integracyjne. To na pewno pomoże w jeszcze lepszej aklimatyzacji nowych zawodniczek.

Kiedy Wisła może rozegrać pierwszy sparing?

Planujemy mecz towarzyski na początku września. Następnie będziemy brać udział w turniejach, które pozwolą nam odpowiednio przygotować się do sezonu. Jeden z nich rozegramy w Warszawie w dniach 16-17 września. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców do przyjścia do hali OSiR Bemowo.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐Pierwsza liga

Wisła - ?

Jesień 2018

🏐TABELA SEZONU ZASADNICZEGO

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 22 59
2 MKS Kalisz 22 54
3 Solna 22 46
4 Radomka 22 44
5 Energetyk 22 33
6 Joker 22 32
7 Azoty 22 31
8 KŚ AZS 22 31
9 SMS 22 23
10 Karpaty 22 19
11 Uni 22 17
12 AZS AWF 22 4

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook