• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Stanisławczyk: utrzymanie koncentracji w takich meczach nie jest łatwe

  • -

Stanisławczyk: utrzymanie koncentracji w takich meczach nie jest łatwe

Kolejne bardzo przekonujące zwycięstwo za Wisłą. W sobotę podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka wygrały 3:0 w Szczyrku. To była siódma z rzędu wygrana bez straty seta. Szkoleniowiec Bemowskich Syren podsumował to spotkanie oraz pierwszą rundę rozgrywek zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet. 

W ostatnich siedmiu meczach prowadzona przez Pana drużyna w tylko trzykrotnie straciła w secie 20 lub więcej punktów. Jak Wy to robicie?

Widać, że gramy coraz lepiej i popełniamy mniej błędów własnych. Od początku sezonu pokazywaliśmy naszą moc w ataku, ale niekiedy pomagaliśmy też zdobywać punkty przeciwnikom. Teraz tej pomocy z naszej strony jest coraz mniej, co przekłada się na pewne zwycięstwa.

SMS PZPS grał z Wisłą na inaugurację i wtedy wygrał seta. Teraz nie miał już nawet na to jednej szansy. Wisła to teraz inna drużyna niż wtedy?

Na pewno zrozumienie wewnątrz drużyny jest większe niż na początku sezonu. Z każdego spotkania wyciągamy wnioski i poprawiamy się w następnym meczu.

W starciach z teoretycznie słabszymi zespołami trudno utrzymać koncentrację. Tutaj chyba z tym elementem nie było i nie ma najmniejszych problemów?

Utrzymanie koncentracji w takich meczach jest trudne, ale staramy się wykonywać swoją pracę jak najlepiej potrafimy i nie myśleć o tym, kto stoi po drugiej stronie siatki.

Znowu dużo punktów Wisła zdobyła środkiem. To kolejny element, który będzie zaskakiwał rywali?

Bez wątpienia jest to jeden z naszych mocnych punktów, który chcemy wykorzystywać jak najczęściej w grze. Tyle mogę powiedzieć na ten temat.

Siedem spotkań z rzędu bez straty seta. Jak oceni Pan to osiągnięcie?

Jest to wynik jakiego wszyscy od Wisły oczekują, ale w tym momencie sezonu nie jest on najważniejszy. Każdy kolejny mecz ma nas przygotować do tego, co dla nas jest najważniejsze, czyli rozgrywek o Puchar Polski i walki w play-off.

Rozpoczęła się runda rewanżowa. Z czego jest Pan najbardziej zadowolony z pierwszej części sezonu regularnego, a z czego najmniej? Gdzie jest największy postęp?

Najbardziej zadowolony jestem z reakcji zespołu po porażce w Kaliszu. Nie załamaliśmy się, poprawiliśmy naszą grę i od tamtego momentu nie przegraliśmy jeszcze seta. Duży postęp zrobiliśmy w organizacji gry, nasze schematy coraz lepiej funkcjonują na boisku.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐Pierwsza liga

Wisła - ?

Jesień 2018

🏐TABELA SEZONU ZASADNICZEGO

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 22 59
2 MKS Kalisz 22 54
3 Solna 22 46
4 Radomka 22 44
5 Energetyk 22 33
6 Joker 22 32
7 Azoty 22 31
8 KŚ AZS 22 31
9 SMS 22 23
10 Karpaty 22 19
11 Uni 22 17
12 AZS AWF 22 4

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook