Szybka porażka w Rzeszowie. Wisła bez szans w starciu z DevelopResem

• -

Warszawianki miały dobre momenty, ale to było zdecydowanie za mało na świetnie grające w tym sezonie podopiecznie Stephane’a Antigi. Wisła w piątek w Rzeszowie uległa DevelopResowi SkyRes 0:3 (20:25, 15:25, 14:25). W następny weekend starcie z Chemikiem w Policach.

Warszawianki ambitnie obijały ręce rywalek w bloku, ale gra w pierwszym secie znacznie lepiej układała się po rzeszowskiej stronie, aż do momentu w którym Rzeszowianki zaczęły popełniać błędy własne i wyciągać do rywalek dłoń. Przez blok przebiła się Mikołajewska (16:14). Dopiero kiedy w swoje ręce sprawy wzięły Frantti i Zaroślińska-Król to udało się opanować sytuację w końcówce. Dzięki skutecznemu technicznemu atakowi Alexandry Frantti pierwszy set powędrował na konto zespołu z Rzeszowa (25:20).

Piłkę przechodzącą bez bloku w aut wysłała na początku drugiego seta Zaroślińska-Król (2:1). Potem gra zrobiła się bardzo wyrównana. Świetnie w ataku prezentowała się Gałucha (11:6). Rzeszowianki nie ustrzegły się jednak znowu błędów własnych. Próbowała walczyć jeszcze Lipska (18:13), ale ze środka odgryzły się Rzeszowianki. Po popsutej zagrywce gospodyń przyjezdne objęły prowadzenie 2:0 (25:15).

Trudna zagrywka i mądre obijanie bloku w wykonaniu Gałuchy i Frantti szybko dały Developresowi prowadzenie (6:3) i coraz częściej „Bemowskie Syreny” odbijały się od rzeszowskiego bloku. Po asie Kaczmar było (16:8). Próbowała jeszcze walczyć w ataku Lipska, ale siatkarki z Rzeszowa były nieubłagane. Asa serwisowego posłała Tamara Gałucha (22:12). Pewne trzypunktowe zwycięstwo swoje drużyny przypieczętowała atakiem Alexandra Frantti (25:14). To również ona zgarnęła statuetkę MVP spotkania z rąk komisarza spotkania Andrzeja Skorupy.

MVP: Alexandra Frantti
Developpres Rzeszów – Wisła Warszawa 3:0 (25:20, 25:15, 25:14):
Developres: Frantti (18), Polańska (10), Witkowska (4), Mlejnkova (12), Valentin – Anderson (3), Zaroślińska – Król (5), Krzos (libero) oraz Grabka (1), Hawryła (2), Kaczmar (4), Gałucha (7) i Przybyła (libero)
Wisła: Marcyniuk (4), Mikołajewska (10), Szymańska (3), Połeć (2), Olczyk (2), Lipska (12), Adamek (libero) oraz Banasiak