• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Trener Stanisławczyk: w czwartym secie postawiliśmy na doświadczenie i spokój

  • -

Trener Stanisławczyk: w czwartym secie postawiliśmy na doświadczenie i spokój

Udana inauguracja nowego sezonu pierwszej ligi za Wisłą. Nasza drużyna w sobotę pokonała 3:1 SMS PZPS Szczyrk. Od poniedziałku Warszawskie Syreny ruszają z przygotowaniami do drugiej kolejki. 14 października w hali OSiR Bemowo starcie z Jokerem Mekro Energoremont Świecie. Na razie jednak cieszymy się ze zwycięstwa. Spotkanie komentuje trener Dominik Stanisławczyk. 


– Wygraliśmy za trzy punkty, więc trzeba się tylko cieszyć. Inauguracje sezonu przeważnie są nerwowe i tak właśnie było w sobotę.  Niestety, w taki sposób rozpoczęliśmy ten mecz. Zaczęliśmy od błędów w zagrywce i ataku. Trochę to się nerwowo układało. Na szczęście w końcówkach dwóch pierwszych setów dziewczyny ze Szczyrku nieco nam pomogły. Pojawiło się po ich stronie kilka błędów własnych i wygraliśmy te partie dosyć pewnie. To nas troszkę uśpiło i w trzeciej odsłonie musieliśmy gonić wynik. To nam się udało, ale niestety w końcówce nie daliśmy rady  – mówił trener Stanisławczyk.

W trzecim secie rywalki miały najpierw trzy piłki na wygranie partii, a potem gospodynie dwie szanse meczowe. SMS wykorzystał czwartą okazję.

– Drugą piłkę meczową wyrzuciliśmy w aut, a zawodniczki ze Szczyrku zaraz to wykorzystały. Tę odsłonę bez wątpienia wygrały zasłużenie. Trzeba je pochwalić za ambitną i waleczną postawę. My musimy cieszyć się z tych trzech punktów, uspokoić na przyszłe mecze i grać, tak jak ostatnich setach zeszłotygodniowego turnieju o Puchar Polski.

– Dziewczyny z SMS mają predyspozycje do tego, aby grać wysoko. Już niektóre z nich mogłyby rywalizować o miejsce w składzie nawet Wisły. To na pewno utalentowane zawodniczki. Wyniki pierwszej rundy spotkań pokazały, że liga będzie bardzo wyrównana i praktycznie każdy rezultat jest możliwy. Na każdą kolejkę trzeba być bardzo zmotywowanym.

– W czwartym secie postawiliśmy na doświadczenie. Na parkiecie pojawiła się kapitan Karolina Ciaszkiewicz-Lach. Ona jest taką osobą, która przebywając na parkiecie wprowadza sporo spokoju i pewności. Właśnie po to, aby nie rozpoczynać nerwowo czwartej odsłony zdecydowaliśmy się wprowadzić ją na boisko. Na parkiecie było od początku do końca o wiele spokojniej i pewnie wygraliśmy tę partię 25:14. Wszystko wyglądało tak, jak powinno.

W pierwszej szóstce zaprezentowała się Mirjana Djurić. Nasza nowa serbska atakująca zadebiutowała w Wiśle w meczu o stawkę. Pokazała się z dobrej strony, ale w pewnej chwili widać było, że trochę zabrakło jej sił.

– Pamiętajmy, że ona dołączyła do nas przecież później i jest na zupełnie innym etapie przygotowań. Dlatego też może być troszkę zmęczona. Liczyliśmy, że podwójna zmiana i chwila oddechu, którą jej daliśmy pomoże jej wrócić do rytmu, który prezentowała na początku spotkania. Niestety tak się nie stało. Dlatego postanowiliśmy na atak przestawić Joannę Sobczak. Graliśmy zatem tak, jak ostatnio prawie przez cały turniej w Świdnicy. Czwarty set potwierdził, że to jest dobra opcja, nad którą trzeba się zastanowić – zakończył szkoleniowiec stołecznego zespołu.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐Pierwsza liga

Wisła - ?

Jesień 2018

🏐TABELA SEZONU ZASADNICZEGO

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 22 59
2 MKS Kalisz 22 54
3 Solna 22 46
4 Radomka 22 44
5 Energetyk 22 33
6 Joker 22 32
7 Azoty 22 31
8 KŚ AZS 22 31
9 SMS 22 23
10 Karpaty 22 19
11 Uni 22 17
12 AZS AWF 22 4

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook