• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Trener Zawieracz zdradza plany na drugą część obozu

  • -

Trener Zawieracz zdradza plany na drugą część obozu

Szkoleniowiec Wisły jest w zupełnie innej sytuacji niż rok temu. Wtedy, gdy zostawał trenerem naszego zespołu to w składzie było tylko kilka zawodniczek. Teraz Mirosław Zawieracz w Zakopanem miał przez pierwsze dwa tygodnie 13 podopiecznych. Do zespołu dołączyła właśnie Anna Sołodkowicz.

Co może Pan powiedzieć o pierwszej części zgrupowania, którą Wisła zakończyła w piątek?

Dziewczyny solidnie przeszły ten okres, który z reguły jest dla zawodniczek trudny. Pracowaliśmy głównie nad wytrzymałością zarówno siłową, jak i tlenową. Te elementy są bardzo potrzebne, żeby w odpowiedni sposób pracować w dalszej części przygotowań do sezonu. Jest to czas adaptacji do obciążeń zarówno tych na siłowni, jak i na sali. Pracowaliśmy i nadal będziemy pracować nad techniką. Bez niej, niestety nie da się trenować na wysokim poziomie, nie mówiąc o graniu.

Jak wygląda plan na drugą część obozu?

W drugiej części nadal będziemy pracować nad aspektami wydolnościowo-wytrzymałościowymi. Będzie także coraz więcej siatkówki z większą ilością taktyki. Mamy tu świetne warunki do realizowania tych wszystkich elementów. Ważne jest to, że komfortowe warunki pobytu sprzyjają rozładować narastające zmęczenie. Wspólnie spędzony czas od początku treningów również wpływa na integrację grup. Dzięki temu tworzy się jeden organizm, który staje się drużyną.

Pierwsze dwa tygodnie przygotowań odbywały się w niesprzyjającej, wysokiej temperaturze. Jak się czują siatkarki?

Nie mamy większych dolegliwości związanych z obciążeniami i liczbą jednostek treningowych. Co prawda, w dwóch ostatnich tygodniach zgrupowania obciążenia jak i liczba zajęć jeszcze się zwiększy, ale dziewczyny pokazały już charakter. Jestem zatem wręcz przekonany, że dadzą sobie świetnie radę.

Nasze zawodniczki wzbudzają zainteresowanie?

Zdecydowanie tak. W hotelu, gdzie mieszkamy mamy już dużo sympatyków. Luzie są nami zainteresowani, więc rzesza naszych fanów cały czas rośnie. Przy okazji chciałbym pozdrowić naszych kibiców.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐Pierwsza liga

Wisła - ?

Jesień 2018

🏐TABELA SEZONU ZASADNICZEGO

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 22 59
2 MKS Kalisz 22 54
3 Solna 22 46
4 Radomka 22 44
5 Energetyk 22 33
6 Joker 22 32
7 Azoty 22 31
8 KŚ AZS 22 31
9 SMS 22 23
10 Karpaty 22 19
11 Uni 22 17
12 AZS AWF 22 4

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook