• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Trener Zawieracz zdradza plany na drugą część obozu

  • -

Trener Zawieracz zdradza plany na drugą część obozu

Szkoleniowiec Wisły jest w zupełnie innej sytuacji niż rok temu. Wtedy, gdy zostawał trenerem naszego zespołu to w składzie było tylko kilka zawodniczek. Teraz Mirosław Zawieracz w Zakopanem miał przez pierwsze dwa tygodnie 13 podopiecznych. Do zespołu dołączyła właśnie Anna Sołodkowicz.

Co może Pan powiedzieć o pierwszej części zgrupowania, którą Wisła zakończyła w piątek?

Dziewczyny solidnie przeszły ten okres, który z reguły jest dla zawodniczek trudny. Pracowaliśmy głównie nad wytrzymałością zarówno siłową, jak i tlenową. Te elementy są bardzo potrzebne, żeby w odpowiedni sposób pracować w dalszej części przygotowań do sezonu. Jest to czas adaptacji do obciążeń zarówno tych na siłowni, jak i na sali. Pracowaliśmy i nadal będziemy pracować nad techniką. Bez niej, niestety nie da się trenować na wysokim poziomie, nie mówiąc o graniu.

Jak wygląda plan na drugą część obozu?

W drugiej części nadal będziemy pracować nad aspektami wydolnościowo-wytrzymałościowymi. Będzie także coraz więcej siatkówki z większą ilością taktyki. Mamy tu świetne warunki do realizowania tych wszystkich elementów. Ważne jest to, że komfortowe warunki pobytu sprzyjają rozładować narastające zmęczenie. Wspólnie spędzony czas od początku treningów również wpływa na integrację grup. Dzięki temu tworzy się jeden organizm, który staje się drużyną.

Pierwsze dwa tygodnie przygotowań odbywały się w niesprzyjającej, wysokiej temperaturze. Jak się czują siatkarki?

Nie mamy większych dolegliwości związanych z obciążeniami i liczbą jednostek treningowych. Co prawda, w dwóch ostatnich tygodniach zgrupowania obciążenia jak i liczba zajęć jeszcze się zwiększy, ale dziewczyny pokazały już charakter. Jestem zatem wręcz przekonany, że dadzą sobie świetnie radę.

Nasze zawodniczki wzbudzają zainteresowanie?

Zdecydowanie tak. W hotelu, gdzie mieszkamy mamy już dużo sympatyków. Luzie są nami zainteresowani, więc rzesza naszych fanów cały czas rośnie. Przy okazji chciałbym pozdrowić naszych kibiców.


NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Pierwsza liga, 20. kolejka

Wisła - Radomka Radom

środa, 28 lutego, godz. 19, Hala OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 40.

>>>Bilet normalny 8 zł, a ulgowy 4 zł, Dzieci do lat 14 oraz emeryci i renciści, a także członkowie Klubu Kibica – wstęp wolny.

TABELA PO 20. KOLEJCE

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 20 54
2 MKS Kalisz 19 48
3 Radomka 19 38
4 Solna 19 37
5 Energetyk 19 31
6 Azoty 19 27
7 Joker 19 26
8 KŚ AZS 19 24
9 SMS 19 23
10 Karpaty 19 19
11 Uni 19 14
12 AZS AWF 20 4

GALERIA

Wisła Warszawa – 7R Solna Wieliczka

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook