• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Trzeci sparing w czasie przygotowań i pierwsze zwycięstwo Wisły

  • -

Trzeci sparing w czasie przygotowań i pierwsze zwycięstwo Wisły

Cztery sety i wszystkie wygrane. Wisła w piątek pokonała drugoligowy NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 4:0 (25:22, 26:24, 25:20, 25:12). Teraz warszawskie zawodniczki dostały dwa dni wolnego. Od początku przyszłego tygodnia rozpoczną przygotowania do weekendowego turnieju w hali OSiR Bemowo. Tam zmierzą się z trzema mocnymi drużynami z pierwszej ligi.


Dla naszego zespołu to był trzeci mecz towarzyski podczas obecnego okresu przygotowawczego. W poprzedni piątek i sobotę Wisła dwukrotnie w łódzkiej Atlas Arenie zmierzyła się z ekipą ŁKS Commercecon. Lepsze były rywalki z Ligi Siatkówki Kobiet, ale stołeczny duet trenerski Dominik Stanisławczyk-Jakub Krebok dostał bardzo wiele ważnych informacji, które można było wykorzystać w ostatnim tygodniu.

Zawodniczki Wisły w poprzednich dniach nie tylko poprawiały mankamenty z meczów w Łodzi, ale także bardzo mocno ćwiczyły na siłowni. Więcej takich intensywnych okresów już nie będzie, ale w piątek na Bemowie było widać że naszym siatkarkom nieco brakuje jeszcze świeżości. W każdym razie udało się rozegrać cztery kolejne wartościowe sety.

Tym razem rywal był teoretycznie słabszy niż kilka dni temu. Warszawskie Syreny zmierzyły się z dobrze znaną drużyną NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. W poprzednim sezonie Wisła grała z ekipą spod stolicy w na zapleczu istniejącej jeszcze wtedy Orlen Ligi.

W zespole nowodworskim doszło do wielu zmian, ale trzeba uczciwie przyznać, że przeciwniczki zaprezentowały się naprawdę z dobrej strony.

Siatkarki z Nowego Dworu przegrały wszystkie cztery partie, ale zapewne w trzech pierwszych miałyby więcej szans, gdyby nie ogromna liczba ich błędów własnych. W polu zagrywki zawodniczki NOSiR pomyliły się co najmniej kilkunastokrotnie.

Wisła od początku każdego seta kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Widać było, że nasze siatkarki po prostu mają wyższe umiejętności i jakość niż piątkowe rywalki.

W wyjściowym zestawieniu zaprezentowała się atakująca Mira Djurić. Serbka od dwóch tygodni trenuje z zespołem i być może w nim zostanie. Przed tygodniem miała pecha, bo zatruła się tuż przed pierwszym starciem z ŁKS. Na pewno ta zawodniczka będzie ćwiczyła z Wisła w kolejnym tygodniu i wystąpi w zbliżającym się turnieju.

Dobrą dyspozycję z Łodzi potwierdziły środkowa Katarzyna Połeć i libero Magdalena Saad. Dobrze zaprezentowała się również Katarzyna Mróz, która wykorzystywała znakomicie warunki fizyczne.

W czwartej partii zagrały głównie rezerwowe, ale pokazały się z dobrej strony. Wspomagała je m.in. Połeć, która popisała się fenomenalną serią zagrywek.

Oczywiście nie wynik był najważniejszy, ale zwycięstwo bez wątpienia poprawi i tak dobre nastroje oraz atmosferę w drużynie. Zawodniczki dostały teraz dwa dni wolnego.

A od poniedziałku czas na przygotowania do turnieju w naszej hali. Od piątku Wisła będzie rywalizowała z trzema mocnymi ekipami z pierwszej ligi. Więcej o terminarzu imprezy dowiecie się tutaj.


Wisła Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 4:0  (25:22, 26:24, 25:20, 25:12)

►Wisła: Mróz, Połeć, Nadziałek, Sobczak, Djurić, Saad (libero), Wellna – Kutyła, Marcyniuk, Biranowska, Kucińska, Jurczyk.

 


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐Pierwsza liga

Wisła - ?

Jesień 2018

🏐TABELA SEZONU ZASADNICZEGO

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 22 59
2 MKS Kalisz 22 54
3 Solna 22 46
4 Radomka 22 44
5 Energetyk 22 33
6 Joker 22 32
7 Azoty 22 31
8 KŚ AZS 22 31
9 SMS 22 23
10 Karpaty 22 19
11 Uni 22 17
12 AZS AWF 22 4

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook