• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Trzeci sparing w czasie przygotowań i pierwsze zwycięstwo Wisły

  • -

Trzeci sparing w czasie przygotowań i pierwsze zwycięstwo Wisły

Cztery sety i wszystkie wygrane. Wisła w piątek pokonała drugoligowy NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 4:0 (25:22, 26:24, 25:20, 25:12). Teraz warszawskie zawodniczki dostały dwa dni wolnego. Od początku przyszłego tygodnia rozpoczną przygotowania do weekendowego turnieju w hali OSiR Bemowo. Tam zmierzą się z trzema mocnymi drużynami z pierwszej ligi.


Dla naszego zespołu to był trzeci mecz towarzyski podczas obecnego okresu przygotowawczego. W poprzedni piątek i sobotę Wisła dwukrotnie w łódzkiej Atlas Arenie zmierzyła się z ekipą ŁKS Commercecon. Lepsze były rywalki z Ligi Siatkówki Kobiet, ale stołeczny duet trenerski Dominik Stanisławczyk-Jakub Krebok dostał bardzo wiele ważnych informacji, które można było wykorzystać w ostatnim tygodniu.

Zawodniczki Wisły w poprzednich dniach nie tylko poprawiały mankamenty z meczów w Łodzi, ale także bardzo mocno ćwiczyły na siłowni. Więcej takich intensywnych okresów już nie będzie, ale w piątek na Bemowie było widać że naszym siatkarkom nieco brakuje jeszcze świeżości. W każdym razie udało się rozegrać cztery kolejne wartościowe sety.

Tym razem rywal był teoretycznie słabszy niż kilka dni temu. Warszawskie Syreny zmierzyły się z dobrze znaną drużyną NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. W poprzednim sezonie Wisła grała z ekipą spod stolicy w na zapleczu istniejącej jeszcze wtedy Orlen Ligi.

W zespole nowodworskim doszło do wielu zmian, ale trzeba uczciwie przyznać, że przeciwniczki zaprezentowały się naprawdę z dobrej strony.

Siatkarki z Nowego Dworu przegrały wszystkie cztery partie, ale zapewne w trzech pierwszych miałyby więcej szans, gdyby nie ogromna liczba ich błędów własnych. W polu zagrywki zawodniczki NOSiR pomyliły się co najmniej kilkunastokrotnie.

Wisła od początku każdego seta kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Widać było, że nasze siatkarki po prostu mają wyższe umiejętności i jakość niż piątkowe rywalki.

W wyjściowym zestawieniu zaprezentowała się atakująca Mira Djurić. Serbka od dwóch tygodni trenuje z zespołem i być może w nim zostanie. Przed tygodniem miała pecha, bo zatruła się tuż przed pierwszym starciem z ŁKS. Na pewno ta zawodniczka będzie ćwiczyła z Wisła w kolejnym tygodniu i wystąpi w zbliżającym się turnieju.

Dobrą dyspozycję z Łodzi potwierdziły środkowa Katarzyna Połeć i libero Magdalena Saad. Dobrze zaprezentowała się również Katarzyna Mróz, która wykorzystywała znakomicie warunki fizyczne.

W czwartej partii zagrały głównie rezerwowe, ale pokazały się z dobrej strony. Wspomagała je m.in. Połeć, która popisała się fenomenalną serią zagrywek.

Oczywiście nie wynik był najważniejszy, ale zwycięstwo bez wątpienia poprawi i tak dobre nastroje oraz atmosferę w drużynie. Zawodniczki dostały teraz dwa dni wolnego.

A od poniedziałku czas na przygotowania do turnieju w naszej hali. Od piątku Wisła będzie rywalizowała z trzema mocnymi ekipami z pierwszej ligi. Więcej o terminarzu imprezy dowiecie się tutaj.


Wisła Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 4:0  (25:22, 26:24, 25:20, 25:12)

►Wisła: Mróz, Połeć, Nadziałek, Sobczak, Djurić, Saad (libero), Wellna – Kutyła, Marcyniuk, Biranowska, Kucińska, Jurczyk.

 


NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Pierwsza liga, 20. kolejka

Wisła - Radomka Radom

środa, 28 lutego, godz. 19, Hala OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 40.

>>>Bilet normalny 8 zł, a ulgowy 4 zł, Dzieci do lat 14 oraz emeryci i renciści, a także członkowie Klubu Kibica – wstęp wolny.

TABELA PO 20. KOLEJCE

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 20 54
2 MKS Kalisz 19 48
3 Radomka 19 38
4 Solna 19 37
5 Energetyk 19 31
6 Azoty 19 27
7 Joker 19 26
8 KŚ AZS 19 24
9 SMS 19 23
10 Karpaty 19 19
11 Uni 19 14
12 AZS AWF 20 4

GALERIA

Wisła Warszawa – 7R Solna Wieliczka

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook