• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Trzeci sparing w czasie przygotowań i pierwsze zwycięstwo Wisły

  • -

Trzeci sparing w czasie przygotowań i pierwsze zwycięstwo Wisły

Cztery sety i wszystkie wygrane. Wisła w piątek pokonała drugoligowy NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 4:0 (25:22, 26:24, 25:20, 25:12). Teraz warszawskie zawodniczki dostały dwa dni wolnego. Od początku przyszłego tygodnia rozpoczną przygotowania do weekendowego turnieju w hali OSiR Bemowo. Tam zmierzą się z trzema mocnymi drużynami z pierwszej ligi.


Dla naszego zespołu to był trzeci mecz towarzyski podczas obecnego okresu przygotowawczego. W poprzedni piątek i sobotę Wisła dwukrotnie w łódzkiej Atlas Arenie zmierzyła się z ekipą ŁKS Commercecon. Lepsze były rywalki z Ligi Siatkówki Kobiet, ale stołeczny duet trenerski Dominik Stanisławczyk-Jakub Krebok dostał bardzo wiele ważnych informacji, które można było wykorzystać w ostatnim tygodniu.

Zawodniczki Wisły w poprzednich dniach nie tylko poprawiały mankamenty z meczów w Łodzi, ale także bardzo mocno ćwiczyły na siłowni. Więcej takich intensywnych okresów już nie będzie, ale w piątek na Bemowie było widać że naszym siatkarkom nieco brakuje jeszcze świeżości. W każdym razie udało się rozegrać cztery kolejne wartościowe sety.

Tym razem rywal był teoretycznie słabszy niż kilka dni temu. Warszawskie Syreny zmierzyły się z dobrze znaną drużyną NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. W poprzednim sezonie Wisła grała z ekipą spod stolicy w na zapleczu istniejącej jeszcze wtedy Orlen Ligi.

W zespole nowodworskim doszło do wielu zmian, ale trzeba uczciwie przyznać, że przeciwniczki zaprezentowały się naprawdę z dobrej strony.

Siatkarki z Nowego Dworu przegrały wszystkie cztery partie, ale zapewne w trzech pierwszych miałyby więcej szans, gdyby nie ogromna liczba ich błędów własnych. W polu zagrywki zawodniczki NOSiR pomyliły się co najmniej kilkunastokrotnie.

Wisła od początku każdego seta kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Widać było, że nasze siatkarki po prostu mają wyższe umiejętności i jakość niż piątkowe rywalki.

W wyjściowym zestawieniu zaprezentowała się atakująca Mira Djurić. Serbka od dwóch tygodni trenuje z zespołem i być może w nim zostanie. Przed tygodniem miała pecha, bo zatruła się tuż przed pierwszym starciem z ŁKS. Na pewno ta zawodniczka będzie ćwiczyła z Wisła w kolejnym tygodniu i wystąpi w zbliżającym się turnieju.

Dobrą dyspozycję z Łodzi potwierdziły środkowa Katarzyna Połeć i libero Magdalena Saad. Dobrze zaprezentowała się również Katarzyna Mróz, która wykorzystywała znakomicie warunki fizyczne.

W czwartej partii zagrały głównie rezerwowe, ale pokazały się z dobrej strony. Wspomagała je m.in. Połeć, która popisała się fenomenalną serią zagrywek.

Oczywiście nie wynik był najważniejszy, ale zwycięstwo bez wątpienia poprawi i tak dobre nastroje oraz atmosferę w drużynie. Zawodniczki dostały teraz dwa dni wolnego.

A od poniedziałku czas na przygotowania do turnieju w naszej hali. Od piątku Wisła będzie rywalizowała z trzema mocnymi ekipami z pierwszej ligi. Więcej o terminarzu imprezy dowiecie się tutaj.


Wisła Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 4:0  (25:22, 26:24, 25:20, 25:12)

►Wisła: Mróz, Połeć, Nadziałek, Sobczak, Djurić, Saad (libero), Wellna – Kutyła, Marcyniuk, Biranowska, Kucińska, Jurczyk.

 


NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

9. kolejka

AZS AWF - Wisła

niedziela, 26 listopada, godz. 18.30, Hala Gier AWF przy Marymonckiej 34

TABELA PO 8. KOLEJCE

miejsce drużyna mecze punkty
1 MKS Kalisz 8 23
2 Wisła 8 19
3 Enea 8 16
4 Radomka 8 15
5 Solna 8 14
6 Joker 8 13
7 SMS 8 12
8 Tarnów 8 10
9 Karpaty 8 8
10 KŚ AZS 8 7
11 Uni 8 6
12 AZS AWF 8 1

GALERIA

Wisła – Karpaty Krosno 2017

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook