• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Poznajcie trzy nowe przyjmujące Wisły Warszawa

  • -

Poznajcie trzy nowe przyjmujące Wisły Warszawa

Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Marta Wellna i Katarzyna Marcyniuk. To nowe zawodniczki, które w sezonie 2016/2017 będą występowały w Wiśle. Wszystkie siatkarki to przyjmujące. Mamy nadzieję, że każda z nowych Warszawskich Syren szybko zaaklimatyzuje się w naszym zespole. 


 

Po zakończeniu ostatniego sezonu z naszego zespołu odeszło pięć zawodniczek. Trzy z nich były przyjmującymi. Teraz ta luka została wypełniona.

Karolina Ciaszkiewicz-Lach to bardzo doświadczona siatkarka, która praktycznie całą dotychczasową karierę spędziła na najwyższy szczeblu rozgrywek.

W ostatnich dwóch sezonach w barwach Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna była kapitanem drużyny. Wcześniej występowała w BKS Aluprof Bielsko-Biała, Centrostalu Bydgoszcz i AZS AWF Poznań. W 2010 roku wywalczyła z ekipą z Bielska-Białej mistrzostwo Polski. Oprócz tego w dorobku ma trzy srebrne i tyle samo brązowych krążków. Dwukrotnie zdobywała również Puchar i Superpuchar kraju.

W reprezentacji Polski A Karolina rozegrała prawie 100 spotkań. Z drużyną narodową w 2008 roku wywalczyła awans do igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Liczymy, że 36-letnia siatkarka bardzo pomoże naszemu zespołowi znakomitymi umiejętnościami i doświadczeniem. Mamy także nadzieję, że jej postawa pomoże młodszym zawodniczkom w polepszaniu swojej gry. Cieszymy się, że mierząca 184 centymetry wzrostu Ciaszkiewicz-Lach jest już naszą siatkarką.

Niespełna 28-letnia Wellna to zawodniczka, która pięć i pół roku roku spędziła w Zawiszy Sulechów. Wcześniej występowała w Sokole Chorzów, PSPS Chemiku Police, Nafcie II Gaz Piła i Sparcie Złotów.

W listopadzie 2015 roku Zawisza, który kilka miesięcy wcześniej wywalczył mistrzostwo pierwszej ligi wycofał się z rozgrywek zaplecza Orlen Ligi. Wellna była kapitanem ekipy z Sulechowa. Po krótkim czasie znalazła zatrudnienie w PSPS Chemiku Police. Pod koniec sezonu miała okazję rywalizować z Wisłą najpierw w kolejce ligowej, a potem w fazie play-off.

Wellna ma 178 centymetrów wzrostu i jest siatkarką, która będzie dużym wzmocnieniem naszego zespołu. W ostatnim sezonie ponownie pokazywała, że jest bardzo wartościową zawodniczką świetnie spisującą się na przyjęciu i w ataku.

Trzecia z pań, która trafiła właśnie do Wisły jest zdecydowanie najmniej doświadczona, ale ma duże możliwości i wkrótce może być jedną z lepszych przyjmujących w Polsce.

Katarzyna Marcyniuk w lipcu skończy 21 lat. Mierząca 182 centymetry wzrostu przyjmująca to wychowanka TKS „Tomasovia” Tomaszów Lubelski. W tym zespole grała do końca ostatniego sezonu. Jej drużyna występowała w drugiej lidze. Marcyniuk, która przekonała trenera Mirosława Zawieracza udanymi testami w maju była najlepszą zawodniczką. Mamy nadzieję, że młoda siatkarka szybko osiągnie poziom, który umożliwi jej skuteczną grę na zapleczu Orlen Ligi.

Wszystkie zawodniczki serdecznie witamy w naszym zespole i życzymy im wszystkiego najlepszego. Powodzenia!

Fot. Muszynianka, Zawisza, Tomasovia


 

Ze składu z poprzednich rozgrywek pozostało dziewięć zawodniczek. >>>WIĘCEJ NA TEN TEMAT


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook