• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Trzy znajome twarze w Warszawie. Wisła przed trudnym wyzwaniem

  • -

Trzy znajome twarze w Warszawie. Wisła przed trudnym wyzwaniem

Za Bemowskimi Syrenami dwa wymagające, przegrane pięciosetowe spotkania w zaledwie pięć dni. Teraz, po zaledwie dniu odpoczynku kolejny mecz w Lidze Siatkówki Kobiet. W dziesiątej kolejce w piątek o godz. 17.30 Wisła podejmie ekipę Enea PTPS Piła.


Nasza drużyna ma za sobą dziewięć meczów i cały czas czeka na zwycięstwo. W ostatnią sobotą i środę Wisła prowadziła 2:1, ale ostatecznie przegrywała. Najpierw u siebie z Energą MKS Kalisz, a potem z E.Leclerc Radomką w Radomiu.

W środę po raz pierwszy w warszawskiej drużynie zaprezentowała się Nikolle del Rio. Brazylijska przyjmująca zdobyła 12 punktów, atakowało ze skutecznością ponad 42 procent. Na dodatek nieźle odbierała zagrywki przeciwniczek. W piątek powinno być jeszcze lepiej, bo dla niej i dla jej koleżanki z Ameryki Południowej, a więc Joyce Gomes da Silvy to powrót do rywalizacji o punkty po wielu miesiącach.

W Arenie Ursynów w barwach PTPS obaczymy trzy bardzo dobrze znane w naszym klubie twarze. W zespole z Piły trenerem jest Mirosław Zawieracz. Doświadczony szkoleniowiec prowadził Wisłę od momentu powstania zespołu siatkarskiego, a więc od 2014 roku. Zakończył współpracę w 2017 roku. W tym czasie awansował z drugiej do pierwszej ligi i zdobył mistrzostwo zaplecza ekstraklasy.

W ekipie jest także Magdalena Saad. Była libero kadry występowała w Wiśle od 2014 do 2018 roku.  Atakującą zespołu jest Żaneta Baran. Ona kilka miesięcy temu świętowała z naszą drużyną awans do Ligi Siatkówki Kobiet. Teraz obie zawodniczki stanowią o sile pilanek.

Początek meczu o godz. 17.30. Zapraszamy do hali Arena Ursynów przy Pileckiego 122.


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook