• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Trzynastka nie okazała się pechowa. Wisła znów zwycięska

  • -

Trzynastka nie okazała się pechowa. Wisła znów zwycięska

Liderki pierwszej ligi nadal nie do zatrzymania. Warszawianki w sobotę 19. kolejce rozgrywek pokonały w Tarnowie Grupę Azoty PWSZ 3:1 (25:21, 25:18, 15:25, 25:21). Niezwykle emocjonująca była końcówka spotkana. Kluczowe punkty w 13. triumfie Wisły z rzędu zdobyła w niej środkowa Katarzyna Mróz. Najlepszą zawodniczką widowiska została wybrana nasza kapitan Karolina Ciaszkiewicz-Lach. W środę o godz. 18 w hali OSIR Bemowo derby stolicy z AZS AWF.


Taka historia, że Wisła wygrywa dwie pierwsze partie, a potem coś zacina się w trzeciej przytrafiła się drugi raz z rzędu. W poprzedniej kolejce, 3 lutego na własnym parkiecie nasze zawodniczki prowadziły w taki sposób z ekipą UNI ECO Opole, by potem przegrać dwie kolejne odsłony i zwyciężyć dopiero po tie-breaku. Teraz, na szczęście udało się uniknąć pięciu setów i straty bezcennych punktów do ligowej tabeli.

Warszawskie zawodniczki mając w pamięci sukces 3:0 z pierwszej rundy, pewnie zaczęły. Dobrze atakowała Marta Wellna, a wspierały ją Karolina Ciaszkiewicz-Lach oraz Joanna Sobczak. Na środku punkty zdobywała Katarzyna Mróz. Podobnie było w drugiej odsłonie. Nic nie zapowiadało  tego, co stało się w trzecim secie.

Nasza siatkarki chyba poczuły się zbyt pewnie. Rywalki potrafiły do wykorzystać. Sporo punktów zdobywały Pytel i Minicz, a w Wiśle pojawiło się zbyt wiele błędów własnych. Zapaść trwała na szczęście tylko kilkanaście minut.

Czwarty set okazał się ostatnim, ale i tutaj wkradło się niepotrzebne rozluźnienie. Bemowskie Syreny na luzie wygrywały już 19:12. Wtedy jednak rywalki zdobyły pięć punktów z rzędu, w tym trzy blokiem. Zrobiło się trochę nerwowo. Złą serię przełamała atakując w swoim stylu nasza… rozgrywająca Katarzyna Nadziałek. Za chwilę jednak dwa punkty z rzędu, w tym jeden asem zdobyła Magdalena Pytel i było tylko 20:19 dla przyjezdnych. Po błędzie Wellny  gospodynie doprowadziły do remisu (20:20). Tarnowianki nie wytrzymały napięcia. W aut zaatakowała Szabo, a potem Stachowicz. Przy wcześniejszym punkcie Mróz było już 23:20 dla naszej ekipy. Za chwilę nasz środkowa popisała się blokiem i stołeczne siatkarki miały trzy piłki meczowe (24:21). Kapitalnie w defensywie spisywała się nie tylko w kluczowych momentach Magdalena Saad. Zdenerwowane przeciwniczki popełniły błąd i 13. z rzędu wygrana w lidze stała się faktem.

Wisła z dorobkiem 51 punktów prowadzi w tabeli pierwszej ligi.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Harmonogram turnieju:

21 września 2018 roku (piątek)

godz. 11, Przyburze Brześć (Białoruś) – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

godz. 17, Wisła Warszawa – Przyburze Brześć

godz. 19.30, KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – NOSiR Nowy Dwór Maz.

22 września 2018 roku (sobota)

godz. 11, Przyburze Brześć – NOSiR Nowy Dwór Maz.

godz. 13.30, Wisła Warszawa – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
Partnerem turnieju jest Miasto Stołeczne Warszawa

🏐Pierwsza liga

29 września 2018 roku

Wisła - BlueSoft Mazovia Warszawa

🏐TABELA PIERWSZEJ LIGI

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook