• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Ukraińska rozgrywająca zamyka skład Wisły

  • -

Ukraińska rozgrywająca zamyka skład Wisły

Elena Nowgorodczenko jest 11. i już ostatnią nową zawodniczką warszawskiego beniaminka I ligi siatkówki kobiet. 27-letnia rozgrywająca jest reprezentantką Ukrainy. Ostatni sezon spędziła w rumuńskiej ekstraklasie. Wcześniej przez wiele sezonów razem z Chimikiem Jużne dominowała w kraju naszych wschodnich sąsiadów.

Nowgorodczenko to wychowanka CHIPB-Krug. Jako 20-latka w 2008 roku przeszła do Chimika Jużne. Z tym zespołem osiągnęła wiele sukcesów. Czterokrotnie wywalczyła mistrzostwo Ukrainy i raz puchar kraju. W ekipie z rodzinnego miasta występowała od 2014 roku. Przed poprzednim sezonem przeniosła się do Rumunii.

W marcu tego roku miała okazję zaprezentować się przed polską publicznością. Jako zawodniczka CS Ştiinţa Bacău grała w ćwierćfinale Pucharu CEV w Sopocie. Jej zespół nie miał jednak nic do powiedzenia w starciu z Atomem Trefl. W dwumeczu ekipa naszej nowej zawodniczki nie wygrała nawet seta. Na pocieszenie w Rumunii Elenie został finał pucharu tego kraju.

Przed rokiem grała również w Polsce przy okazji turnieju eliminacyjnego do zaplanowanych na wrzesień mistrzostw Europy w Holandii i Belgii. Nowgorodczenko była kapitanem ukraińskiego zespołu, który przegrał m.in. z biało-czerwonymi. Potem w barażu Ukraina przegrała rywalizację z Białorusią i na czempionat nie pojedzie.

Skład Wisły na nowy sezon został zatem skompletowany. Nowgorodczenko to ostatnie wzmocnienie. Łącznie do ekipy prowadzonej przez trenera Mirosława Zawieracza przyszło 11 siatkarek. Do stołecznego zespołu dołączyły wcześniej: reprezentantka Serbii Ivana Isailović, reprezentantka Chorwacji Nikolina Kovačić,  byłe polskie kadrowiczki: Monika Naczk i Paulina Biranowska, a także Barbara Kubieniec, Anna Sołodkowicz, Monika Kutyła i Marcelina Nowak, a także Sandra Zaczkowska i Daria Janowicz. Z poprzedniego sezonu zostały: Anna Manikowska, Katarzyna Śmieszek i była zawodniczka drużyny narodowej Magdalena Saad.


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook