• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Urbanowicz: gra w LSK to spełnianie mojego marzenia

  • -

Urbanowicz: gra w LSK to spełnianie mojego marzenia

Katarzyna Urbanowicz to nowa środkowa Wisły. Ostatni sezon 23-latka spędziła w Enei Energetyku Poznań, gdzie miała szansę rywalizować ze swoim nowym zespołem.


– Jakiś czas temu zadzwonił do mnie prezes i zaproponował grę w Wiśle Warszawa. Bardzo się ucieszyłam z tej propozycji, ponieważ nigdy nie myślałam, że będę miała możliwość gry w Lidze Siatkówki Kobiet – mówi nam Ubranowicz.

– Za mną miesiąc treningów. Był to trudny czas, wiele treningów na hali i na piasku. Wierzę, że ta ciężka praca przyniesie dobre efekty. Jeśli chodzi o nowe koleżanki z zespołu, to nie miałam okazji z żadną z nich grać wcześniej w jednej ekipie. Oczywiście z większością z nich spotykałam się na parkietach pierwszej ligi. Pamiętam także mecze z Wisłą. To były starcia na wysokim poziomie, w których zawsze było wiele walki.

– To będzie mój pierwszy w LSK. Nigdy nie myślałam, że uda mi się grać w najwyższej polskiej lidze. Jest to spełnienie jednego z moich siatkarskich marzeń.

– Nasza drużyna jest zróżnicowana pod względem wiekowym, ale to dobrze. Mieszanka młodości z doświadczeniem może przynieść dobre efekty. A najbardziej cieszy mnie to, że mam się od kogo uczyć. Warszawa jest dużym miastem, a ja właśnie w takich czuję się najlepiej. Dlatego mogę śmiało powiedzieć, że mi się tu bardzo podoba.

We wtorek Wisła zagrała w Kaliszu pierwszy sparing przed nowym sezonem. Nasza ekipa uległa 1:3.

– W przeszłości miałam już możliwość występowania w meczach kontrolnych przeciwko zespołom z LSK, więc nie była to dla mnie nowa sytuacja. Wiadomo, że przed pierwszym sparingiem był lekki stres, ale także duża radość z pierwszej możliwości wspólnego zaprezentowania się na parkiecie – dodała Urbanowicz.


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook