W Toruniu nieudany dla Wisły początek półfinałów pierwszej ligi

• -

Nasza drużyna nie rozegrała najlepszego spotkania i zasłużenie przegrała w Toruniu z KT7 CNC Budowlanymi 0:3 (26:28, 22:25, 22:25) w pierwszym meczu półfinałowym zaplecza Orlen Ligi. W niedzielę drugie starcie, także w mieście Kopernika. W tej fazie rywalizacji walka trwa do trzech wygranych. – Na pewno zagramy lepiej – zapewniają zgodnie wszystkie nasze zawodniczki.  Początek widowiska o godzinie 17.

Budowlane w ćwierćfinale pokazały dużą moc. Bez straty seta pokonały w dwóch meczach Sokołów SA Nike Węgrów. Wisła miała o wiele trudniejszego rywala, bo PSPS Chemik. Na wyjeździe w Policach nasze zawodniczki wygrały 3:0, a u siebie 3:2.

Przed pierwszym starciem półfinałowym gospodynie zapowiadały, że są w dobrej formie i zapomniały dawno o dwóch przegranych z Wisłą w sezonie zasadniczym. W fazie regularnej nasze zawodniczki wygrały oba mecze 3:1.

W Toruniu w sobotę tak naprawdę tylko w pierwszym secie oglądaliśmy zaciętą rywalizację. Gospodynie były wyraźnie stremowane i popełniały mnóstwo błędów własnych. Łącznie w tej odsłonie aż 13 razy pomyliły się w ten sposób, głównie szwankowała zagrywka. Nasze zawodniczki nie grały wielkiego meczu, ale w pewnym momencie prowadziły 16:14. Potem zrobiło się 23:21 dla Wisły i wydawało się, że ta odsłona zakończy się dla Wisły pomyślnym wynikiem. Dwa błędy w rozegraniu sprawiły, że był remis 23:23. Potem znakomicie zaatakowała kapitan Barbara Włodarczyk. Rywalki  obroniły pierwszą piłkę setową, a potem kolejną (25:24), którą ponownie wywalczyła nasza przyjmująca. Po błędzie przeciwniczek warszawianki miały szansę w ataku, ale pomyliła się Sachmacińska. Potem sprawy w swoje ręce wzięła Ilona Gierak. Dwa razy kapitalnie zbijała i Budowlane wykorzystały drugą szansę. Wygrały partię 28:26.

Jak się potem niestety okazało, to były jedyne dwie piłki setowe, które miały nasze siatkarki tego wieczora. W bocznej hali Areny Toruń nie do zatrzymania w dwóch kolejnych odsłonach była nie tylko Gierak, ale także Marta Łukaszewska i Marzena Wilczyńska, która została uznana za najlepszą zawodniczkę meczu.

Drugi set w wykonaniu Warszawskich Syren był delikatnie mówiąc, nie najlepszy.  Przy bardzo dużym prowadzeniu gospodyń (16:9) w naszym zespole nastąpiła zmiana rozgrywającej. Elenę Nowgrodczenko zmieniła Anna Manikowska-Wawrzyniak. To był dobry ruch. Przeciwniczki miały problemy z odczytaniem pomysłów naszej rezerwowej. Na dodatek na zagrywce świetnie zaczęła spisywać się Monika Kutyła i dość niespodziewanie z wyniku 20:12 dla Budowlanych, zrobiło się 22:20. Niestety, wtedy pojawiły się w Wiśle błędy w ataku, niewykorzystane szanse. Seta za drugą piłkę skończyła Gierak (25:22).

Trzecia odsłona była oczywiście ostatnią szansą Wisły na nawiązanie walki w tym spotkaniu. Gospodynie utrzymywały dobry poziom z poprzedniej partii i szybko objęły prowadzenie 9:5 i 16:12. Wciąż w ekipie trenera Mariusza Soi dobrze wyglądały skrzydła. Świetnie rozgrywała Filipowicz. Nasza drużyna poderwała się podobnie jak w secie drugim. Znakomicie serwowała Kutyła i po kilku minutach był remis 17:17. Niestety, na nic więcej Budowlane już nie pozwoliły. Spotkanie za pierwszą piłką meczową zakończyła Łukaszewska.

Dla naszej drużyny to była dopiero druga porażka 0:3 w tym sezonie.

W niedzielę kolejne emocje. Początek o godzinie 17.

KT7 CNC Budowlani Toruń – Wisła Warszawa 3:0 (28:26, 25:22, 25:22)

Wisła: Isailović, Sachmacińska, Kutyła, Naczk, Nowgorodczenko, Włodarczyk, Saad (libero) – Zaczkowska, Manikowska-Wawrzyniak, , Śmieszek, Nowak.