• sekretariat@wisla-warszawa.pl

W walce o finał nie można pozwolić sobie na potknięcie

  • -

W walce o finał nie można pozwolić sobie na potknięcie

Dokładnie tydzień pozostał do rozpoczęcia rywalizacji w półfinale play-off pierwszej ligi. Wisła w pierwszym spotkaniu tej fazy w sobotę 24 marca zagra z Eneą Energetykiem w Poznaniu. To będzie czwarty mecz obu zespołów w tym sezonie. Wszystkie poprzednie zakończyły się zwycięstwami naszej drużyny. W zmaganiach o awans do najlepszej dwójki rozgrywek walczy się do zaledwie dwóch zwycięstw.


 

Po raz pierwszy obie ekipy spotkały się na początku października w Świdnicy. Wtedy w meczu o zwycięstwo w turnieju w ramach Pucharu Polski Wisła wygrała 3:0. Potem w fazie zasadniczej w grudniu nasza drużyna triumfowała w takim samym stosunku. W przedostatniej kolejce Bemowskie Syreny pokonały poznanianki na wyjeździe po niesamowitej walce 3:2. Teraz, w fazie play-off można spodziewać się równie ciekawej batalii.

W półfinale absolutnie nie można pozwolić sobie na przegraną. Tutaj gra toczy się do dwóch wygranych. To zaskakujące rozwiązanie, bo w pierwszej rundzie oraz w finale rywalizuje się do trzech zwycięstw.

– Czy to jest do końca sprawiedliwe? Wydaje mi się, że nie. Jednak taki system został zatwierdzony i pozostaje nam się tylko do niego dostosować – komentuje środkowa Wisły Magdalena Jurczyk.

Warszawianki w poprzedniej rundzie odprawiły bez porażki KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Tym samym nasz zespół ma już na koncie 20 zwycięstw z rzędu.

Ekipa ze stolicy Wielkopolski w pierwszej fazie zmierzyła się z E.Leclerc Radomką Radom. Poznanianki, które są beniaminkiem zaplecza LSK pokazały się ze świetniej strony. Najpierw dwukrotnie pokonały półfinalistki Pucharu Polski na wyjeździe, a potem przypieczętowały awans na własnym parkiecie. Ponownie bardzo dobrze prezentowała się Beata Pawlicka. To właśnie 42-letnia przyjmująca zdobyła decydujący punkt w trzecim starciu w tej parze.

Oba zespoły przed inauguracyjnym meczem w półfinale będą miały sporo czasu na odpoczynek. Wisła dwa tygodnie, a Enea Energetyk półtora.

Pierwsze spotkanie w sobotę 24 marca w Poznaniu. Drugi mecz w Warszawie w środę 28 marca o godz. 20. Ewentualny trzeci dzień później o tej samej porze.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Harmonogram turnieju:

20 września 2018 roku (czwartek)

godz. 19.30, Wisła Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki

21 września 2018 roku (piątek)

godz. 11, Priburzje Brześć (Białoruś) – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

godz. 17, Wisła Warszawa – Priburzje Brześć

godz. 19.30, KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – NOSiR Nowy Dwór Maz.

22 września 2018 roku (sobota)

godz. 11, Priburzje Brześć – NOSiR Nowy Dwór Maz.

godz. 13.30, Wisła Warszawa – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
Partnerem turnieju jest Miasto Stołeczne Warszawa

🏐Pierwsza liga

29 września 2018 roku

Wisła - BlueSoft Mazovia Warszawa

🏐TABELA PIERWSZEJ LIGI

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook