• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wellna: będziemy grać i trenować trochę na wariackich papierach

  • -

Wellna: będziemy grać i trenować trochę na wariackich papierach

Wisła pokonała w sobotę Grupę Azoty PWSZ Tarnów 3:1. Dobrze zaprezentowała się w tym spotkaniu Marta Wellna. Nasza przyjmująca liczy na kolejne udane występy. W środę derby stolicy. O godzinie 18 Bemowskie Syreny, które są liderkami pierwszej ligi podejmą ostatnią w tabeli drużynę AZS AWF. Ostatnio PZPS zmienił terminarz rozgrywek i to mocno komplikuje wiele spraw.


– Pierwsze dwa sety ostatniego starcia ułożyły się po naszej myśli. Można powiedzieć, że wszystko było pod kontrolą, ale rywalki cały czas walczyły i czekały na swój moment. W trzecim secie ich cierpliwa walka się opłaciła, bo zaczęłyśmy popełniać błędy i oddałyśmy inicjatywę tarnowiankom. W trzeciej odsłonie miałyśmy kłopoty, ale wierzyłam, że to przejściowy problem i zaraz wrócimy na właściwe tory. Nie myślałam o tie-breaku – opowiada Wellna. Nasza przyjmująca pojawiła się w wyjściowym składzie i zdobyła wiele punktów.

– Grało mi się bardzo dobrze, fajnie czułam się na boisku. Nie ustrzegłam się też błędów, ale wiem nad czym muszę popracować przed następnymi meczami.

W środę Wisła podejmie ostatni w tabeli AZS AWF. Przed derbami Warszawy faworyt jest oczywiście jasny.

– Nie lekceważymy przeciwnika. Mamy duży szacunek do tego rywala – mówi nasza siatkarka. – Teraz jesteśmy lepsze niż na początku sezonu. Przede wszystkim lepiej się znamy i rozumiemy na boisku. Jesteśmy dobrze przygotowane do dalszej części sezonu. Teraz zostaje nam to tylko udowodnić na parkiecie.

Kilka dni temu PZPS zmienił terminarz rozgrywek. Ponownie stwarza to problemy w przygotowaniach do najważniejszych spotkań. Jest także znów kłopot z halą.

– Szczerze mówiąc, nie rozumiem tych zmian. Sytuacja powtarza się drugi rok z rzędu. Mam wrażenie, że teraz będziemy grać i trenować trochę na wariackich papierach. To zaburza rytm treningowo meczowy – przyznaje Wellna.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Harmonogram turnieju:

20 września 2018 roku (czwartek)

godz. 19.30, Wisła Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki

21 września 2018 roku (piątek)

godz. 11, Priburzje Brześć (Białoruś) – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

godz. 17, Wisła Warszawa – Priburzje Brześć

godz. 19.30, KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – NOSiR Nowy Dwór Maz.

22 września 2018 roku (sobota)

godz. 11, Priburzje Brześć – NOSiR Nowy Dwór Maz.

godz. 13.30, Wisła Warszawa – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
Partnerem turnieju jest Miasto Stołeczne Warszawa

🏐Pierwsza liga

29 września 2018 roku

Wisła - BlueSoft Mazovia Warszawa

🏐TABELA PIERWSZEJ LIGI

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook