• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Marta Wellna: zwycięstwo po walce smakuje jeszcze lepiej

  • -

Marta Wellna: zwycięstwo po walce smakuje jeszcze lepiej

To był naprawdę ciekawy mecz o awans do finału pierwszej ligi siatkówki kobiet. W środę Wisła pokonała we własnej hali Eneę Energetyka Poznań 3:1. Najlepszą zawodniczką została wybrana przyjmująca Marta Wellna. W walce o mistrzostwo zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet Bemowskie Syreny zmierzą się z Energą MKS Kalisz. Pierwsze spotkanie w sobotę 7 kwietnia o godz. 18, a drugie dzień później o 19. Oczywiście w hali przy Obrońców Tobruku 40.


– Nie było łatwo. Zespół z Poznania postawił się nam bardzo fajnie. Tym bardziej cieszy zwycięstwo po walce. Jestem pod dużym wrażeniem ekipy z Wielkopolski, bo to przecież beniaminek pierwszej ligi. Dziewczyny z Energetyka ponownie pokazały, że dają radę. To dobrze, bo pojawił się kolejny mocny ośrodek siatkarki na mapie. Dzięki temu liga robi się bardziej ciekawa i poziom wszystkich zespołów rośnie – powiedziała Marta Wellna. Nasza drużyna w środę wygrała 22. raz z rzędu.

– Zawsze jest taka sama radość ze zwycięstw. Każde smakuje tak samo dobrze, a takie odniesione po walce jeszcze lepiej. Jesteśmy bardzo zadowolone. Cel oczywiście mamy tylko jeden i nie ma co ukrywać. Od początku przygody w tym sezonie chciałyśmy dojść do finału, wygrać, a potem zmierzyć się z trzecim od końca zespołem z LSK. Droga nie jest łatwa. To, że zwycięzca pierwszej ligi nie ma od razu nagrody w postaci bezpośredniego awansu, to dla mnie sytuacja absurdalna.

W zeszłym roku nasza drużyna w barażach o ekstraklasę przegrała z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

– Każdy sezon jest inny. Mamy teraz zmieniony zespół i innych trenerów. Nie rozpamiętujemy tego, co się stało w poprzednich rozgrywkach. Jest nowy sezon, nowy cel, ale ambicja, aby tego dokonać i awansować jest chyba jeszcze większa niż wtedy.

– Najpierw jednak musimy pokonać MKS Kalisz. To ekipa zgrana, która prezentuje szybką siatkówkę. Nie mają zbyt wielu wysokich siatkarek i dzięki temu są skuteczne w obronie. Podbijają zawsze wiele trudnych piłek. My musimy im przede wszystkim przeszkodzić w szybkiej grze – stwierdziła Marta Wellna, która została wybrana najlepszą siatkarką spotkania z poznaniankami.🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Harmonogram turnieju:

21 września 2018 roku (piątek)

godz. 11, Przyburze Brześć (Białoruś) – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

godz. 17, Wisła Warszawa – Przyburze Brześć

godz. 19.30, KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – NOSiR Nowy Dwór Maz.

22 września 2018 roku (sobota)

godz. 11, Przyburze Brześć – NOSiR Nowy Dwór Maz.

godz. 13.30, Wisła Warszawa – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
Partnerem turnieju jest Miasto Stołeczne Warszawa

🏐Pierwsza liga

29 września 2018 roku

Wisła - BlueSoft Mazovia Warszawa

🏐TABELA PIERWSZEJ LIGI

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook