Wicemistrzynie Polski nie dały Wiśle szans. Bolesna porażka na Ursynowie

• -

Dla naszej drużyny to była trzecia porażka, a dla łódzkiej czwarte zwycięstwo. W poniedziałek w Arenie Ursynów Wisła przegrała 0:3 (23:25, 17:25, 13:25) z Grotem Budowlanymi. Wicemistrzynie Polski w trzeciej kolejce LSK pokazały osłabionemu warszawskiemu zespołowi kawał dobrej siatkówki. Najbardziej wartościową zawodniczką spotkania została wybrana libero gości Maria Stenzel.

Bemowskie Syreny po raz trzeci, ale zapewne już ostatni musiały sobie radzić bez siatkarek zagranicznych. Ze względów proceduralnych nie mogły ponownie wystąpić będąca piąty sezon w Wiśle rozgrywająca z Ukrainy Elena Nowgorodczenko i dwie nowe zawodniczki z Brazylii: atakująca Joycinha i przyjmująca Nikolle Del Rio

W wyjściowej szóstce gości zobaczyliśmy Annę Lewandowską, która w poprzednim sezonie świetnie prezentowała się w naszej ekipie. Po sezonie środkowa zdecydowała się przenieść do Budowlanych.

Z tego spotkania Wisła może tylko zapamiętać pierwszego seta. Gospodynie grały naprawdę dobrze i długo kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Dobrze wyglądała gra skrzydłami. Podopieczna Agnieszki Rabki prowadziły 10:6, a po ataku kapitan Katarzyny Połeć z obejścia 18:14. Trener Błażej Krzyształowicz po raz drugi musiał poprosić o przerwę na żądanie. Wisła utrzymała dobrą grę i prowadziła 21:17.  Po ataku Anastazji Kraiduby było tylko 21:22. Ostatecznie Budowlane wygrały 25:23. Tak przegrany set kompletnie załamał stołeczne siatkarki.

W drugiej partii przewaga wicemistrzyń Polski od początku do końca była niepodważalna. Wisła tak naprawdę tylko raz, dzięki dwóm asom Aleksandry Lipskiej zbliżyły się do rywalek (12:14). W ekipie z Łodzi dobrze prezentowała się Lewandowska, z którą znakomicie rozumiała się rozgrywająca kadry Julia Nowicka.

Trzecia odsłona była jeszcze smutniejsza. Nasze zawodniczki długo nie mogły przekroczyć dziesięciu punktów. Po błędzie na serwisie łodzianki miały 13 piłek meczowych (11:24). Dwie szanse rywalek udało się obronić za sprawą akcji Eweliny Mikołajewskiej.

Za niespełna dwa tygodnie spotkanie z DeveloPresem, zapewne w Rzeszowie, bo Warszawie hala jest zajęta.

MVP: Maria Stenzel

Wisła Warszawa – Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 17:25, 13:25)

Wisła Warszawa: Marcyniuk (9), Mikołajewska (8), Szymańska (6), Połeć (3), Olczyk (2), Lipska (10), Adamek (libero)

Grot Budowlani Łódź: Nowicka (5), Śmieszek (7), Leys (7), Twardowska (3), Kraiduba (22), Lewandowska (8), Stenzel (libero) oraz Bączyńska (5)