• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wielki finał czas zacząć!!!

  • -

Wielki finał czas zacząć!!!

W 1.Lidze Kobiet rozpoczyna się czas ostatecznych rozstrzygnięć. Już w niedzielę o 20:00 Wisła i Proxima rozegrają pierwsze spotkanie finałowe. A dzień później obie drużyny będą miały szanse na drugie zwycięstwo (ten mecz również odbędzie się w Warszawie, a rozpocznie się o 17:00). W finale 1.Ligi Kobiet zespoły rywalizują do 3 zwycięstw.


W 1.Lidze w sezonie 2016/17 czas rozpocząć walkę o mistrzostwo. W tym sezonie o tytuł najlepszej drużyny zaplecza Orlen Ligi powalczą Wisła Warszawa i Proxima Kraków. Faworytem tej rywalizacji będzie oczywiście nasza drużyna, która w tym sezonie przegrała tylko jedno spotkanie w lidze i zakończyła fazę zasadniczą z 57 punktami na koncie. Jedynym pogromcom warszawskich Syren była właśnie Proxima Kraków, która przed własną publicznością pokonała zespół trenera Mirosława Zawieracza 3:2.

– Nie chcę umniejszać zasług drużynie z Krakowa, bo to bardzo solidny zespół i rzeczywiście wygrał z nami, ale w tym spotkaniu nie mogła zagrać nasza pierwsza atakująca Kinga Hatala, która była kontuzjowana, a także warto wspomnieć, że kilka naszych zawodniczek było chorych – powiedziała rozgrywająca Wisły, Katarzyna Nadziałek. Jestem ciekawa jaki będzie wynik meczu gdy zagramy w optymalnym składzie.

W pierwszym spotkaniu rozgrywanym w Warszawie Wisła wygrała 3:1. Jednak wtedy jeszcze drużynę z Krakowa prowadził trener Zenon Matras (z 8 meczów przegrał 3). Pod koniec listopada szkoleniowcem Proximy został Alessandro Chiappini i też przegrał w lidze 3 mecze, ale w 12 spotkaniach, a krakowianki skończyły rundę zasadniczą na drugiej pozycji.

– Od kiedy trenerem Proximy został Alessandro Chiappini, to krakowianki całymi dniami siedzą na hali i szlifują wszystkie elementy gry. Z tego co wiem, to poświęca on sporo uwagi na detale i to przynosi efekty. Widać, że dziewczyny dużo lepiej prezentują się na parkiecie – mówi Katarzyna Nadziałek, która w zespole z Miasta Królów Polskich ma kilka koleżanek.

Zawodniczki z Krakowa są beniaminkiem 1. Ligi Kobiet i awans do finału jest dla nich ogromnym sukcesem. Jednak jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Głód sukcesu jest jednak także ogromny w Warszawie, gdzie już rok temu mierzono w awans do Orlen Ligi. Jednak w przeciwieństwie do zeszłego sezonu, samo wygranie 1.Ligi Kobiet i spełnienie warunków gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, tym razem nie wystarczą. Najlepsza drużyna 1.Ligi Kobiet, aby awansować do Orlen Ligi będzie musiała wygrać baraż (do 3 wygranych meczów) z ostatnią drużyną obecnego sezonu. Będzie to albo KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, albo Legionovia Legionowo.

Zanim jednak baraże najpierw trzeba wygrać na własnym podwórku. Pierwsze dwa mecze odbędą się w niedzielę (godz. 20) i w poniedziałek (godz. 17) w Warszawie, a potem rozgrywki przeniosą się do Krakowa. Mistrzostwo 1.Ligi Kobiet w sezonie 2016/17 wywalczy drużyna, która wygra 3 mecze. My oczywiście wierzymy, że będzie to Wisła. Zapraszamy wszystkich kibiców do Hali OSiR Bemowo przy ulicy Obrońców Tobruku 40. Bądźcie naszym 7. zawodnikiem i pomóżcie nam awansować do Orlen Ligi. Wstęp na wszystkie mecze Wisły jest bezpłatny.

 

zdjęcie: Piotr Jędrzejewski (www.piotrjedrzejewski.pl)/warszawskidzien24.pl


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook