• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wielki mecz z DevelopResem w środę w hali OSIR Bemowo

  • -

Wielki mecz z DevelopResem w środę w hali OSIR Bemowo

Na to spotkanie czeka cała siatkarska Warszawa. W środę o godzinie 18 Wisła podejmie DevelopRes SkyRes Rzeszów. To będzie walka o ćwierćfinał Pucharu Polski. Rywalki to aktualne brązowe medalistki i trzecia jak na razie drużyna tego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. Zwycięzca w kolejnej fazie rywalizacji zmierzy się z dobrze znanym nam zespołem ŁKS Commercecon Łódź.


Dla Bemowskich Syren to będzie drugi mecz z ekipą z Ligi Siatkówki Kobiet w ciągu dwóch tygodni. 17 stycznia nasze zawodniczki pokonały po pasjonującym pięciosetowym starciu MKS Dąbrowa Górnicza. Potem Wisła wygrała jeszcze dwa spotkania ligowe i prowadzi w tabeli pierwszej ligi. Łącznie warszawianki mają serię 13 wygranych z rzędu.

Dla ekipy z Rzeszowa to będzie trzeci mecz w ciągu niespełna tygodnia.

W poprzedni czwartek podopieczne trenera Lorenzo Micellego przegrały w Lidze Mistrzyń na wyjeździe z Volero Zurich 0:3. W niedzielę natomiast w polskiej lidze DevelopRes zwyciężył za to 3;0 w waleczną w tym sezonie Legionovią. Teraz czas na rywalizację pucharową.

– Czasami wszystko zależy od dyspozycji dnia. Jak widać w tym sezonie można także przegrać z zespołem pierwszoligowym. Mamy dużo grania. To będzie nasz trzeci mecz w ciągu tygodnia. mamy jeden dzień na odpoczynek i musimy się zregenerować, żeby wyjść i zagrać jak najlepiej. Moim zdaniem musimy przede wszystkim postawić na spokój i zaprezentować się lepiej pod względem taktycznym. Musimy grać zespołowo, tak jak potrafimy to robić. Jeśli będziemy się cieszyć grą, to wszystko inne przyjdzie już samo – powiedziała dla klubowej telewizji DevelopResu rozgrywająca Anna Kaczmar.

Dla rzeszowianek to będzie pierwsze spotkanie w PP w tym sezonie. Wisła przed wygraną walką z MKS Dąbrowa Górnicza, triumfowała wcześniej w turnieju eliminacyjnym z Świdnicy. To było na przełomie września i października zeszłego roku.

 

 


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook