• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wielki mecz Wisły. 7R Solna wyeliminowana

  • -

Wielki mecz Wisły. 7R Solna wyeliminowana

Tylko trzech spotkań potrzebowały Bemowskie Syreny, aby wyeliminować zespół z Wieliczki w ćwierćfinale pierwszej ligi. W sobotę Wisła pokonała pewnie 7R Solna 3:0 (25:20, 25:22, 25:22). To była trzecia wygrana naszej ekipy nad zespołem spod Krakowa, któremu należą się wielkie brawa za piękną walkę. Najlepszą siatkarką widowiska została wybrana Elena Nowgorodczenko.

Gospodynie przed sobotnim starciem były w znakomitej sytuacji. Po dwóch zwycięstwach w poprzedni weekend na parkiecie Solnej, wiadomo było, że do awansu do kolejnej fazy naszej ekipie potrzebna będzie jeszcze tylko jedna wygrana. Za to ekipa z Wieliczki nie mogła sobie pozwolić na porażkę.

7R Solna miała znakomitą fazę zasadniczą, którą zakończyła na drugim miejscu. Wisła natomiast sezon regularny skończyła na siódmej pozycji. Jak się okazało, nie miało to najmniejszego znaczenia. Na dodatek w sobotę przyjezdne zagrały bez czołowej zawodniczki Patrycji Ząbek.

– Chcemy zakończyć rywalizację w trzech meczach – mówiła przed spotkaniem środkowa warszawskiego zespołu Anna Lewandowska.

Od początku widać było, że nie są to tylko puste słowa rzucane na wiatr. Bemowskie Syreny zaczęły z wielkim animuszem. Kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Rywalki próbowały odpowiadać, ale nie miały argumentów. Po prostu, gospodynie były lepsze w każdym elemencie.

Znów dobrze funkcjonowała zagrywka, kontra i asekuracja. To był klucz. Świetnie atakowały Katarzyna Marcyniuk i Żaneta Baran. Pięknie akcje kończyły także Ewelina Mikołajewska, Anna Lewandowska oraz Katarzyna Połeć. W obronie cuda wyczyniała Alicja Markiewicz. Dzielnie wspierała ją Elena Nowgorodczenko, która wspaniale rozgrywała. To był popis skutecznej i ładnej dla oka siatkówki. Pierwszego i drugiego seta pięknymi zbiciami kończyła Marcyniuk. Nasza przyjmująca potwierdziła, że w hali OSiR Bemowo czuje się znakomicie.

Trzecie odsłona rozpoczęła się dla miejscowym idealnie. Wisła prowadziła już 11:4 i nieco się rozluźniła. Po dziesięciu minutach do wieliczanki wygrywały 18:15. Na nic więcej gospodynie nie pozwoliły. Przy wyniku 20:20 dwoma asami popisała się Marcyniuk. Tej przewagi warszawianki nie wypuściły. Drugą piłkę meczową wykorzystała Mikołajewska.

Zespołowi z Wieliczki należą się równie duże brawa jak Wiśle. Podopieczne Ryszarda Litwina dzielnie walczyły. Ukłony także dla kibiców gości, którzy kulturalnie dopingowali swoje “Tygrysice”. Tak samo oklaski należą się fanom Wisły. Dziękujemy za stworzenie super atmosfery przy Obrońców Tobruku 40.

Teraz czas na półfinał. Rywalem będzie ekipa Jedynki. Dwa pierwsze spotkania w przyszły weekend w Tarnowie.

Potem co najmniej jeden mecz w Warszawie – 23 marca.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐 LSK

Wisła - Pałac Bydgoszcz
Hala Koło. 19 lutego

GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook