Wisła bez trudu awansowała do półfinału pierwszej ligi

• -

Nie mogło być inaczej i nie było. Wisła po raz piąty w sezonie, a trzeci w fazie play-off pokonała KŚ AZS Politechniki Śląskiej. W sobotę w Gliwicach Bemowskie Syreny niezwykle pewnie 3:0 (25:14, 25:21, 25:19). Tym samym nasze zawodniczki wywalczyła miejsce w półfinale pierwszej ligi. Na razie nie wiadomo, kto będzie przeciwnikiem.

Po dwóch wygranych w Warszawie w poprzedni weekend, siatkarki Wisły miały kilka dni na większy odpoczynek. Oczywiście rywalki z Gliwic także skorzystały z przerwy, ale od początku spotkania widać było, że lepiej podziałała ona na Wisłę.

Podopieczne trenerów Stanisławczyka i Kreboka od pierwszych minut grały pewnie. Tylko w jednym momencie nawiązały walkę i zbliżyły się na trzy punkty (12:15). Potem nasze siatkarki pokazały siłę. Zwyciężyły ostatecznie 25:14.

W drugim secie gliwiczanki postawiły większy opór naszych zawodniczkom. Kilkukrotnie gospodynie były w stanie zbliżyć się nawet na punkt. W końcówce Wisła prowadziła 20:19 i wtedy włączyła piąty bieg. Gliwiczanki nie mogły już nic zrobić i uległy 21:25.

W trzeciej i zarazem ostatniej odsłonie tego meczu, tylko na początku miejscowe siatkarki nawiązały walkę z Wisłą. Potem przewaga naszej drużyny nad podopiecznymi Wojciecha Czapli była coraz większa. Ostatecznie Bemowskie Syreny zwyciężyły 25:19.

Teraz mogę już czekać na rywalki w półfinale. Prawdopodobnie będą nimi reprezentantki ekipy Enea Energetyk Poznań. One po dwóch meczach w Radomiu prowadzą 2:0. W środę trzecie starcie w tej parze. Tym razem w stolicy Wielkopolski.

AZS Gliwice – Wisła Warszawa 0:3 (14:25, 21:25, 19:25)

AZS Gliwice: Karolina Szczygieł – Adrianna Kukulska, Anastazja Tracz, Paulina Brzoska, Barbara Sokolińska, Katarzyna Szapowal – Iga Piątek (l)

Wisła: Wellna, Mróz, Połeć, Nowgorodczenko, Sobczak, Djurić, Saad (libero).