• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wisła bez trudu pokonała NOSiR na inaugurację turnieju na Bemowie

  • -

Wisła bez trudu pokonała NOSiR na inaugurację turnieju na Bemowie

Dobrze rozpoczęła ostatni etap przygotowań przed nowym sezonem nasza drużyna. W czwartek w pierwszym spotkaniu zmagań w hali OSiR Bemowo Wisła pokonała 3:0 (25:16, 25:21, 25:12) NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. W piątek o godzinie 17 warszawianki zaprezentują się ponownie. Tym razem rywalem będzie białoruska ekipa Przyburze Brześć. Po tym meczu jeszcze spotkania NOSiR kontra KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Wstęp wolny. Zapraszamy!


Wisła w imprezie we własnej hali w ciągu trzech dni rozegra trzy mecze sparingowe. Można powiedzieć, że z każdym kolejnym spotkaniem wyzwanie będzie większe.

W czwartek nasza ekipa zmierzyła się z nowodworzankami, a więc zespołem, który na co dzień gra w drugiej lidze. Gospodynie szybko pokazały, że nie mają zamiaru odpuszczać przeciwniczkom. Szybko uzyskały kilkupunktową przewagę, która tyko powiększały. Dobrze w defensywie prezentowała się libero Alicja Markiewicz. Wisła miała 11 piłek setowych, ale wykorzystała dopiero trzecią i wygrała 25:16.

W drugiej partii wyrównana walka trwała do stanu 9:9. Potem warszawianki odskoczyły. Dobrze atakowała z środka kapitan Wisły Jowita Jaroszewicz. W końcówce przyjezdne nieco zmniejszyły stratę, ale w ważnych momentach w naszej drużynie dobrze punktowały Ewelina Mikołajewska i Żaneta Baran. Udanie atakowała też Anna Gawęcka, która dołożyła także dobrą zagrywkę. Na środku dynamicznie grała Anna Lewandowska. Ostatecznie w tej odsłonie było 25:21.

W trzecim secie zawodniczki NOSiR kompletnie się pogubiły. Podopieczne Bartosza Kujawskiego popełniały mnóstwo błędów własnych. W Wiśle na zagrywce świetnie prezentowała się Mikołajewska. Potem kilka punktów zdobyła Katarzyna Marcyniuk. Przez cały mecz nieźle wyglądała gra blokiem. Ostatnią akcję skończyła kiwką rozgrywająca Katarzyna Wawrzyniak.

Wisła – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:0(25:16, 25:21, 25:12)

Wisła: Wawrzyniak, Baran, Lewandowska, Jaroszewicz, Gawęcka, Mikołajewska, Bulbak (libero) – Marcyniuk, Nowgorodczenko, Markiewicz (libero), Banasiak.


Harmonogram turnieju:

21 września 2018 roku (piątek)

godz. 11, Przyburze Brześć (Białoruś) – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

godz. 17, Wisła Warszawa – Przyburze Brześć

godz. 19.30, KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – NOSiR Nowy Dwór Maz.

PARTNEREM TURNIEJU JEST MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook