Wisła bez trudu rozprawiła się w Mielcu z beniaminkiem

• -

Sobotnie rywalki Wisły w maju w dobrym stylu wywalczyły awans na zaplecze LSK. Sezon pierwszej ligi zawodniczki UKS Szóstki rozpoczęły w jeszcze lepszy sposób. Mielczanki na wyjeździe 3;0 pokonały we Włocławku WTS. 6 października nie miały jednak nic do powiedzenia, gdy zmierzyły się naszą drużyną. Bemowskie Syreny wygrały pewnie w półtorej godziny 3:0 (25:21, 25:22, 25:16). W najbliższą środę o godz. 18 warszawianki podejmą UNI Opole.

Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 25:22 dla Bemowskich Syren. Warszawianki w niej po kilkunastu akcjach osiągnęły spokojnie prowadzenie, które w końcówce zmalało jednak tylko do punktu (23:22). Ważne akcje skończyły dobrze dysponowana od początku Żaneta Baran oraz decydującą blokiem Katarzyna Połeć. Ambitnie wspierała punktowanie Anna Gawęcka.

Drugiego seta miejscowe siatkarki rozpoczęły mocno zestresowane. Szybko przegrywały 4:10. Potem nasz zespół głównie za sprawą Katarzyny Marcyniuk kontrolował już przebieg gry, ale w końcówce znów przeciwniczki mocno się zbliżyły. Ostatecznie po ataku Połeć z środka zwyciężył 25:21.

Początek trzeciej partii był wyrównany. Na tablicy był remis 7:7, a potem gospodynie prowadziły 13:11. Wtedy o przerwę na żądanie poprosił trener Hilko. Od tego momentu na parkiecie Szkoły Podstawowej w Mielcu Wisła dominowała niepodzielnie. Kierowane przez Katarzynę Wawrzyniak przyjezdne w jednym ustawieniu zdobyły osiem punktów z rzędu. Łącznie wygrały 13 z kolejnych 16 akcji i całego seta 25:16.

Dla Wisły to drugie zwycięstwo w takim stosunku. Na inaugurację sezonu przed własną widownią nasze zawodniczki w derby stolicy wygrały z Mazovią. Po dwóch kolejkach Bemowskie Syreny są wiceliderem tabeli.

Prowadzi MKS Dąbrowa Górnicza.

W środę wracamy do hali OSiR Bemowo. O godzinie 18 podejmiemy UNI Opole. Przypominamy o ograniczonej liczbie miejsc do parkowania przy Obrońców Tobruku 40.

UKS Szóstka Mielec – Wisła Warszawa 0:3 (21:25, 22:25, 16:25).

Wisła: Wawrzyniak, Baran, Marcyniuk, Jaroszewicz, Gawęcka, Połeć, Bulbak (libero) oraz Markiewicz.