• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wisła chce przedłużyć wyjątkową serię meczów z Jokerem

  • -

Wisła chce przedłużyć wyjątkową serię meczów z Jokerem

Trudno powiedzieć, w jaki sposób powstaje terminarz rozgrywek pierwszej ligi, ale trzeci rok z rzędu Wisła na początku sezonu spotka się z Jokerem Mekro Energoremontem. W sobotę, ponownie jak 12 miesięcy temu zmierzymy się z zespołem ze Świecia w drugiej kolejce. Dwa lata temu z ekipą prowadzoną wtedy przez Andrzeja Nadolnego warszawianki rywalizowały w pierwszej serii. Najbliższy mecz odbędzie się 14 października o godzinie 17 w hali OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40.


Historia rywalizacji obu drużyn jest bardzo bogata. W ostatnich dwóch latach Wisła aż sześciokrotnie grała z Jokerem w meczach o stawkę. Czterokrotnie w lidze i dwa razy w Pucharze Polski. Wszystkie spotkania zakończyły się zwycięstwami stołecznego zespołu.

Do tej dużej liczby potyczek dochodziły także mecze sparingowe. Ostatnie dwa odbyły się bardzo niedawno, bo we wrześniu. Były niezwykle zacięte i długie. Oba skończyły się zwycięstwami 3:2 Wisły. Teraz nasze siatkarki liczą na przedłużenie serii. W sobotę łatwo jednak nie będzie.

– Teraz spotkamy się z o wiele bardziej wymagającym rywalem i to może dobrze, że tak właśnie się stanie. Mobilizacja na to spotkanie będzie mocniejsza niż w poprzedni weekend, gdy pokonaliśmy 3:1 SMS PZPS. Nie mogę jednak powiedzieć, że zlekceważyliśmy zespół ze Szczyrku. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to jest bardzo groźna ekipa. Mecz to potwierdził.

– Z Jokerem w ostatnim czasie już dwa razy graliśmy i znakomicie wiemy, czego możemy się po nim spodziewać. To spotkanie na pewno będzie wyglądało lepiej niż pierwsze z SMS. Na pewno pokażemy fajniejszą siatkówkę – zapowiada trener Warszawskich Syren Dominik Stanisławczyk.

Joker w pierwszej kolejce przegrał na własnym parkiecie 2:3 z Radomką Radom. Wisła nigdy nie przegrała z zespołem, który teraz prowadzi Piotr Sobolewski.

Zapraszamy do hali OSiR Bemowo.

POCZĄTEK SPOTKANIA WISŁA WARSZAWA – JOKER MEKRO ENERGOREMONT ŚWIECIE W SOBOTĘ O GODZINIE 17.
Bilety po 8 i 4 zł, Dzieci do lat 14 oraz emeryci i renciści – wstęp wolny.

Fot. joker-swiecie.pl


NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

6. kolejka

Wisła - Karpaty

sobota, 4 listopada, godz. 18.30

>>>Bilety po 8 i 4 zł, Dzieci do lat 14 oraz emeryci i renciści - wstęp wolny.

TABELA PO 4 KOLEJCE

miejsce druyna mecze punkty
1 MKS Kalisz 4 11
2 Wisła  4 10
3 Enea 4 8
4 Joker 4 7
5 Karpaty 4 7
6 Uni 4 5
7 Solna 4 5
8 Radomka 4 5
9 KŚ AZS 4 5
10 Tarnów 3 3
11 SMS 3 1
12 AZS AWF 4 0

GALERIA

Wisła Warszawa – Joker Mekro

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook