• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wisła chce przedłużyć wyjątkową serię meczów z Jokerem

  • -

Wisła chce przedłużyć wyjątkową serię meczów z Jokerem

Trudno powiedzieć, w jaki sposób powstaje terminarz rozgrywek pierwszej ligi, ale trzeci rok z rzędu Wisła na początku sezonu spotka się z Jokerem Mekro Energoremontem. W sobotę, ponownie jak 12 miesięcy temu zmierzymy się z zespołem ze Świecia w drugiej kolejce. Dwa lata temu z ekipą prowadzoną wtedy przez Andrzeja Nadolnego warszawianki rywalizowały w pierwszej serii. Najbliższy mecz odbędzie się 14 października o godzinie 17 w hali OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40.


Historia rywalizacji obu drużyn jest bardzo bogata. W ostatnich dwóch latach Wisła aż sześciokrotnie grała z Jokerem w meczach o stawkę. Czterokrotnie w lidze i dwa razy w Pucharze Polski. Wszystkie spotkania zakończyły się zwycięstwami stołecznego zespołu.

Do tej dużej liczby potyczek dochodziły także mecze sparingowe. Ostatnie dwa odbyły się bardzo niedawno, bo we wrześniu. Były niezwykle zacięte i długie. Oba skończyły się zwycięstwami 3:2 Wisły. Teraz nasze siatkarki liczą na przedłużenie serii. W sobotę łatwo jednak nie będzie.

– Teraz spotkamy się z o wiele bardziej wymagającym rywalem i to może dobrze, że tak właśnie się stanie. Mobilizacja na to spotkanie będzie mocniejsza niż w poprzedni weekend, gdy pokonaliśmy 3:1 SMS PZPS. Nie mogę jednak powiedzieć, że zlekceważyliśmy zespół ze Szczyrku. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to jest bardzo groźna ekipa. Mecz to potwierdził.

– Z Jokerem w ostatnim czasie już dwa razy graliśmy i znakomicie wiemy, czego możemy się po nim spodziewać. To spotkanie na pewno będzie wyglądało lepiej niż pierwsze z SMS. Na pewno pokażemy fajniejszą siatkówkę – zapowiada trener Warszawskich Syren Dominik Stanisławczyk.

Joker w pierwszej kolejce przegrał na własnym parkiecie 2:3 z Radomką Radom. Wisła nigdy nie przegrała z zespołem, który teraz prowadzi Piotr Sobolewski.

Zapraszamy do hali OSiR Bemowo.

POCZĄTEK SPOTKANIA WISŁA WARSZAWA – JOKER MEKRO ENERGOREMONT ŚWIECIE W SOBOTĘ O GODZINIE 17.
Bilety po 8 i 4 zł, Dzieci do lat 14 oraz emeryci i renciści – wstęp wolny.

Fot. joker-swiecie.pl


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐Pierwsza liga

Wisła - ?

Jesień 2018

🏐TABELA SEZONU ZASADNICZEGO

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 22 59
2 MKS Kalisz 22 54
3 Solna 22 46
4 Radomka 22 44
5 Energetyk 22 33
6 Joker 22 32
7 Azoty 22 31
8 KŚ AZS 22 31
9 SMS 22 23
10 Karpaty 22 19
11 Uni 22 17
12 AZS AWF 22 4

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook