Wisła nie dała rady brązowym medalistkom mistrzostw Polski

• -

Bemowskie Syreny walczyły bardzo dzielnie, ale udało im się wygrać tylko jednego seta w środowym spotkaniu o awans do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Polski. Wisła przegrała 1:3 (17:25, 25:22, 21:25, 19:25) z DevelopResem SkyRes Rzeszów. Gospodynie tym razem popełniły zbyt wiele błędów własnych, aby myśleć o triumfie. W kolejnej fazie rywalizacji zwyciężczynie zmierzą się z ŁKS Commercecon Łódź. Nasze zawodniczki w sobotę o godz. 17 podejmą za to Uni Opole.

Drużyn z Rzeszowa była oczywiście zdecydowanym faworytem środkowego meczu, ale nasze zawodniczki liczyły, że uda się pokonać trzeci obecnie zespół Ligi Siatkówki Kobiet.nDevelopres zagrał po raz trzeci w ostatnim tygodniu. Wcześniej podopieczne Lorenzo Micellego walczyły w Lidze Mistrzyń z Volero w Zurichu (0:3) i w niedzielę w lidze z Legionovią (3:0).

Nasza drużyna przystąpiła do środowego starcia pokrzepiona 13 zwycięstwami z rzędu, w tym 12 w pierwszej lidze. W drodze do meczu o ćwierćfinał Pucharu Polski podopieczne Dominika Stanisławczyka najpierw wygrały turniej w Świdnicy, a dwa tygodnie temu wyeliminowały MKS Dąbrowa Górnicza.

Teraz do Warszawy przyjechał zdecydowanie najtrudniejszy przeciwnik w sezonie. Od początku widać było, że rzeszowianki będą bardzo trudne do pokonania.

W pierwszej partii praktycznie od początku DeveopRes miał spokojną przewagę. Dobrze atakowała Helene Rousseaux. Ona i pozostałe koleżanki nie miały problemów z serwisem, a w Wiśle szwankowało przyjęcie, a co za tym idzie rozegranie. Wynik 25:17 mówi wszystko o przebiegu tej odsłony. Gospodynie nie miały wiele do powiedzenia.

W drugiej partii oglądaliśmy inne Bemowskie Syreny. Stanisławczyk zdecydował się na zmianę rozgrywającej. Na parkiecie pojawiła się Katarzyna Nadziałek i to była znakomita roszada. Coraz lepiej atakowała Mirjana Djurić i po kilku minutach Wisła miała trzy punkty przewagi (10:3). Akcje kończyła Karolina Ciaszkiewicz-Lach, a piłkę setową wykorzystała Joanna Sobczak (25:22).

Wydawało się, że gospodynie pójdą za ciosem i równie dobrze będzie w kolejnym secie. Niestety, nasze zawodniczki kompletnie zaniemogły w polu zagrywki. Aż ośmiokrotnie ją zepsuły. Gdy popełnia się tyle błędów własnych, nie ma szans wygrać seta z takim zespołem jak DevelopRes. Rywalki miały kilka punktów przewagi. Świetnie prezentowała się Julia Andruszko, która zastąpiła niewidoczną Adele Helić. Mimo tego w końcówce, wisłą zbliżyła się po ataku Djurić na punkt (21:22). Ostatnie trzy akcje padły jednak łupek rzeszowianek. Ta partia była kluczowa.

W czwartym secie przyjezdne szybko objęły prowadzenie 5:1. Potem praktycznie w pojedynkę straty odrobiła Djurić. Był remis 7:7, ale sędziowie po serwisie naszej atakującej wskazali aut. Wątpliwa decyzja zmieniła obraz gry. Potem dobrze w polu zagrywki spisała się Anna Kaczmar, a nasze zawodniczki coraz mniej wierzyły w siebie. W pewnym momencie przegrywały 10:19. Udało im się jeszcze zmniejszyć dystans do pięciu punktów, ale na więcej tego dnia rywalki już nie pozwoliły. Wygrały seta 25:19 i całe spotkanie 3:1.

25 punktów dla stołecznej ekipy zdobyła Djurić, a 15 Sobczak. U rywalek 15 akcji skończyła Rousseaux, a 12 Andruszko.

– Spodziewałem się trudnego meczu i tak właśnie było. Jestem szczęśliwy, że gramy dalej. Życzę Wiśle powodzenia w kolejnych spotkaniach – powiedział trener DevelopResu Lorenzo Micelli.

Wisła Warszawa – DevelopRes SkyRes Rzeszów 1:3 (17:25, 25:22, 21:25, 19:25)

Wisła: Jurczyk, Mróz (7), Ciaszkiewicz-Lach (6), Nowgoroczenko, Sobczak (15), Djurić  (25), Saad (libero) oraz Marcyniuk, Połeć (6), Nadziałek (2) i Starikowa.

Developres: Rousseaux (15), Ptak (4), Żabińska (11), Kaczmar (5), Helić (6), Blagojević (7), Sawicka (libero) oraz Ganszczyk, Rabka, Kaczorowska (4) i Andruszko (12)