• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wisła w Gliwicach zagra o dziesiątą wygraną z rzędu

  • -

Wisła w Gliwicach zagra o dziesiątą wygraną z rzędu

Wiceliderki tabeli pierwszej ligi są już na Śląsku. W sobotę o godzinie 17 podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka zmierzą się z KŚ AZS Politechniki Śląskiej. W pierwszej rundzie Wisła 21 października wygrała u siebie 3:0. Jak będzie teraz? Bemowskie Syreny mają serię dziewięciu zwycięstw z rzędu.


Nasza drużyna w 14 spotkaniach zaliczyła 12 zwycięstw i z dorobkiem 37 punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli. Najbliższy rywal ma na koncie siedem wygranych i tyle samo porażek. To daje piątą lokatę. W ostatniej kolejce gliwickie siatkarki przegrały z Radomką Radom 1:3. Wisła natomiast pokonała 3:1 7R Solna Wieliczka.

– Przed tym spotkaniem nie mam obaw, ale też nie lekceważę przeciwnika. Przygotowujemy się do tego meczu jak do każdego innego. Jedziemy do Gliwic wykonać swoją pracę i mam nadzieję, że zrobimy to na tyle dobrze, że odniesiemy kolejne zwycięstwo. Życzyłbym sobie, aby nasza seria trwała do końca sezonu. Nie będzie to łatwe, ale ciężko pracujemy na treningach, żeby właśnie tak było – mówi trener Wisły Dominik Stanisławczyk.

– Jest to trudny przeciwnik, ale my do każdego meczu podchodzimy z pełnym zaangażowaniem i chęcią wygrania. Pokazałyśmy niejednokrotnie, że potrafimy grać w siatkówkę, więc tak łatwo nie odpuścimy. Musimy przede wszystkim skupić się na naszej grze i wierzę, że będzie im dużo trudniej z nami wygrać niż w poprzedniej rundzie. Duża zaleta jest też to, że gramy u siebie. Liczymy też na wsparcie kibiców, które też jest nam potrzebne aby zdobywać kolejne punkty w tabeli – przekonuje na oficjalnej stronie zespołu kapitan KŚ AZS Karolina Szczygieł.

– Potrzebujemy tych trzech punktów, aby cały czas być blisko MKS Kalisz. Zrobimy, co w naszej mocy, aby wygrać i wracać do domu w dobrych humorach – dodaje za to rozgrywająca Wisły Elena Nowgorodczenko.

Początek spotkania 15. kolejki w sobotę o godz. 17.

 


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐Pierwsza liga

Wisła - ?

Jesień 2018

🏐TABELA SEZONU ZASADNICZEGO

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 22 59
2 MKS Kalisz 22 54
3 Solna 22 46
4 Radomka 22 44
5 Energetyk 22 33
6 Joker 22 32
7 Azoty 22 31
8 KŚ AZS 22 31
9 SMS 22 23
10 Karpaty 22 19
11 Uni 22 17
12 AZS AWF 22 4

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook