• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wisła w Gliwicach zagra o dziesiątą wygraną z rzędu

  • -

Wisła w Gliwicach zagra o dziesiątą wygraną z rzędu

Wiceliderki tabeli pierwszej ligi są już na Śląsku. W sobotę o godzinie 17 podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka zmierzą się z KŚ AZS Politechniki Śląskiej. W pierwszej rundzie Wisła 21 października wygrała u siebie 3:0. Jak będzie teraz? Bemowskie Syreny mają serię dziewięciu zwycięstw z rzędu.


Nasza drużyna w 14 spotkaniach zaliczyła 12 zwycięstw i z dorobkiem 37 punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli. Najbliższy rywal ma na koncie siedem wygranych i tyle samo porażek. To daje piątą lokatę. W ostatniej kolejce gliwickie siatkarki przegrały z Radomką Radom 1:3. Wisła natomiast pokonała 3:1 7R Solna Wieliczka.

– Przed tym spotkaniem nie mam obaw, ale też nie lekceważę przeciwnika. Przygotowujemy się do tego meczu jak do każdego innego. Jedziemy do Gliwic wykonać swoją pracę i mam nadzieję, że zrobimy to na tyle dobrze, że odniesiemy kolejne zwycięstwo. Życzyłbym sobie, aby nasza seria trwała do końca sezonu. Nie będzie to łatwe, ale ciężko pracujemy na treningach, żeby właśnie tak było – mówi trener Wisły Dominik Stanisławczyk.

– Jest to trudny przeciwnik, ale my do każdego meczu podchodzimy z pełnym zaangażowaniem i chęcią wygrania. Pokazałyśmy niejednokrotnie, że potrafimy grać w siatkówkę, więc tak łatwo nie odpuścimy. Musimy przede wszystkim skupić się na naszej grze i wierzę, że będzie im dużo trudniej z nami wygrać niż w poprzedniej rundzie. Duża zaleta jest też to, że gramy u siebie. Liczymy też na wsparcie kibiców, które też jest nam potrzebne aby zdobywać kolejne punkty w tabeli – przekonuje na oficjalnej stronie zespołu kapitan KŚ AZS Karolina Szczygieł.

– Potrzebujemy tych trzech punktów, aby cały czas być blisko MKS Kalisz. Zrobimy, co w naszej mocy, aby wygrać i wracać do domu w dobrych humorach – dodaje za to rozgrywająca Wisły Elena Nowgorodczenko.

Początek spotkania 15. kolejki w sobotę o godz. 17.

 


NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Puchar Polski

Wisła - Developres Rzeszów

środa, 31 stycznia, Hala OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 40.

>>>Bilet normalny 8 zł, a ulgowy 4 zł, Dzieci do lat 14 oraz emeryci i renciści, a także członkowie Klubu Kibica – wstęp wolny.

TABELA PO 16. KOLEJCE

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 16 43
2 MKS Kalisz 16 42
3 Radomka 16 32
4 Solna 16 29
5 Enea 16 25
6 Azoty 16 24
7 KŚ AZS 15 20
8 Karpaty 16 19
9 SMS 16 19
10 Joker 15 18
11 Uni 16 10
12 AZS AWF 16 4

GALERIA

Wisła Warszawa – 7R Solna Wieliczka

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook