• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wisła kapitalnie rozpoczęła fazę play-off. Piękna wygrana w Wieliczce

  • -

Wisła kapitalnie rozpoczęła fazę play-off. Piękna wygrana w Wieliczce

Okazało się, że miejsce po fazie regularnej nie miało żadnego znaczenia w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym zaplecza LSK Wisła w sobotę pokonała w Wieliczce miejscową ekipę 7R Solna 3:1 (19:25, 25:23, 25:20, 29:27). W niedzielę drugi mecz w tej parze. Najlepszą zawodniczką starcia została wybrana Elena Nowgorodczenko.

W sezonie regularnym Wisła zajęła siódme miejsce, a ekipa z Wieliczki drugie. W Warszawie nasz zespół przegrał 1:3, a na wyjeździe, w styczniu tego roku zwyciężył 3:2.

Bemowskie Syreny, jak często w tym sezonie, nie najlepiej rozpoczęły spotkanie. Miały problemy w pierwszej partii, którą wyraźnie przegrały. Potem było coraz lepiej.

W kolejnych odsłonach podopieczne Ewy Cabajewskiej prezentowały zdecydowanie pewniejszą siatkówkę. Dobrze funkcjonował serwis i skrzydła. Żaneta Baran, Katarzyna Marcyniuk i Ewelina Mikołajewska ładnie kończyły akcje. Świetnie grą kierowała Elena Nowgorodczenko. W obronie fenomenalnie prezentowała się Alicja Markiewicz.

Po dwóch wygranych setach, niesamowite emocje były w czwartej części. Gospodynie obroniły dwie piłki meczowe przy wyniku 24:22 dla warszawianek. Po akcji Baran mieliśmy trzecią, a potem po kiwce Anny Lewandowską czwartą okazję. Jeszcze raz miejscowe się obroniły, ale wtedy znów zaatkowała Baran (27:26). I znów nie udało się wykorzystać szansy. Za szóstym razem świetnie w bloku zaprezentowała się Katarzyna Połeć i Wisła wygrała partię 29:27.

Radości nie było końca.

W niedzielę o godz. 18 drugie spotkanie w tej parze. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook