• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wisła ma już sześć nowych zawodniczek

  • -

Wisła ma już sześć nowych zawodniczek

Jako pierwsza w czasie tego okresu transferowego do naszego zespołu trafiła Paulina Biranowska. Teraz dołączyło do niej pięć kolejnych siatkarek. Nowymi zawodniczkami Wisły zostały Anna Sołodkowicz, Barbara Kubieniec, Ewelina Ryznar, Monika Kutyła i Marcelina Nowak. W lipcu rozpoczną się przygotowania do pierwszoligowego sezonu. Warszawska drużyna będzie beniaminkiem na zapleczu Orlen Ligi.

Ofensywa transferowa zapowiadana przez prezesa Grzegorza Kulikowskiego trwa nadal. W środę wieczorem udało się potwierdzić zatrudnienie następnych zawodniczek. Wisłę będą reprezentowały:

– Anna Sołodkowicz – przyjmująca.  W przeszłości 31-latka grała w m.in. w Legionovii i Treflu Sopot. Przez wiele sezonów występowała w Gedanii Gdańsk, a ostatnio prezentowała się w drużynie Roltex Zawisza Sulechów.

Barbara Kubieniec – 28-letnia przyjmująca, która w ostatnim sezonie grała w pierwszoligowym ŁKS Commercecon Łódź. Wcześniej występowała w szwedzkiej ekstraklasie w ekipie Engelholms Volley. W przeszłości reprezentowała także barwy m.in. Skry Bełchatów, Stali Mielec, Silesii Volley i AZS AGH Kraków.

– Ewelina Ryznar – środkowa. Spędziła poprzedni sezon w Budowlanych Toruń. Przez dwa lata była tam kapitanem, bardzo lubiana i ceniona. Świetnie atakująca. Wcześniej 29-latka grała m.in. w Wieżycy 2011 Stężyca i w Jedynce Aleksandrów Łódzki.

– Monika Kutyła – atakująca. Ostatnio występowała w Jokerze Świecie. Wcześniej 22-latka grała m.in. w Budowlanych Toruń i Culmenie Chełm.

Marcelina Nowak – niespełna 20-letnia atakująca. Mierząca 185 centymetrów wzrostu siatkarka w ostatnim sezonie była zawodniczką Sparty Warszawa w pierwszej lidze.  Wychowanka MXKS Czeladż. W sezonie 2010-2011 grała w PlusLIdze kobiet w barwach Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Była wtedy najmłodszą siatkarką ekstraklasy. Potem występowała w SMS PZPS Sosnowiec, by w 2013 roku trafić do Sparty.

Wcześniej nasz klub zasiliła także libero Paulina Biranowska. W 2011 roku zawodniczka wywalczyła wicemistrzostwo Polski z Muszynianką Muszyna. Niespełna 30-letnia zawodniczka grała także m.in. w Azerbejdżanie i Niemczech.

Z poprzedniego sezonu w drużynie zostały: Anna Manikowska, Magdalena Saad, Katarzyna Śmieszek oraz Małgorzata Gogołek. Być może w sztabie trenerskim znajdzie się Agata Karczmarzewska-Pura.

Szkoleniowcem Wisły nadal będzie Mirosław Zawieracz.

W tej chwili w składzie warszawskiego zespołu jest dziesięć siatkarek.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐 LSK

Wisła - Volley Wrocław
12 października 2019 roku
Arena Ursynów

Archiwa

GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

Najnowsze komentarze

  • tomek o
  • Stanisław Adam... o

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook