• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wisła na podium silnie obsadzonego turnieju

  • -

Wisła na podium silnie obsadzonego turnieju

DSC00885Dziesięć meczów podczas tego okresu przygotowawczego mają za sobą siatkarki Wisły. W niedzielę wygranym spotkaniem z MUKS Jokerem Mekro zakończyły udział w turnieju w Świeciu, w którym ostatecznie zajęły w imprezie trzecie miejsce. Podopieczne Mirosława Zawieracza po raz drugi w ostatnich dniach pokonały rywala, z którym 3 października zmierzą się w inauguracyjnej, historycznej dla naszego klubu kolejce pierwszej ligi.

Z Jokerem Mekro Wisła zagrała dokładnie 11 września w Murowanej Goślinie. To był mecz na rozpoczęcie pierwszego turnieju tego lata. Warszawska drużyna po ciekawym widowisku wygrała 3:2. Teraz w Świeciu było jeszcze lepiej.

Otwierający set był niezwykle ciekawy. Trener Zawieracz zdecydował się na wystawienie ciekawej szóstki. Na parkiecie od pierwszego gwizdka zaprezentowały się m.in. Marcelina Nowak, Sandra Zaczkowska i Monika Naczk. Nasze siatkarki przegrywały w tej partii prawie cały czas, ale popisały się kapitalną końcówką. Od wyniku 19:15 dla Jokera Mekro stołeczne zawodniczki zdobyły 10 punktów, a straciły tylko trzy. Ostatecznie wygrały 25:22.

W drugiej odsłonie miejscowa drużyna mocno podniosła poziom gry. Siatkarki ze Świecie od początku zaatakowały z dużym animuszem i szybko osiągnęły sporą przewagę. Spokojnie utrzymały ją do końca i wyrównały wynik meczu (18:25).

Trzecia i czwarta partia miały podobny przebieg. Od pierwszej piłki trwała w nich wyrównana walka. Żaden zespołów nie mógł wypracować sobie bezpiecznej różnicy. W samych końcówkach to jednak zawodniczki Wisły spisywały się zdecydowanie lepiej. Wygrały te sety w stosunku 25:22 i 25:23. Trzy ostatnie punkty zdobyła Monika Kutyła. Nasza 22-letnia atakująca tym razem grała mniej, ale gdy w końcówce pierwszej i czwartej odsłony pojawiła się na parkiecie spisywała się znakomicie. Warto zauważyć także dobry występ Nowak, która zdobyła kilkanaście punktów.

W Świeciu w trzy dni Wisła rozegrała cztery spotkania. Na turniej pojechała w piątek i tego samego dnia wieczorem przegrała z najlepszym zespołem pierwszej ligi ubiegłego sezonu, czyli Zawiszą Rolteksem 0:3 (25:18, 25:23, 25:20). W wielu fragmentach tego sparingu nasze zawodniczki grały jednak bardzo dobrze.

W sobotnie południe warszawianki bardzo pewnie po raz drugi przed sezonem pokonały KS Murowana Goślina. Tym razem wiślaczki wygrały 3:0 (25:15, 25:16, 25:15). Tak naprawdę to była deklasacja. Wieczorem siatkarki Mirosława Zawieracza spotkały się z mocnymi Budowlanymi Toruń i walczyły niezwykle dzielnie. Po zaciętym boju uległy 2:3 (25:17. 21:25, 19:25, 25:21, 11:15).

Ostatecznie z dwoma zwycięstwami i dwoma porażkami Wisła zajęła trzecie miejsce w gronie pięciu drużyn.

MUKS Joker Mekro Świecie – Wisła Warszawa 1:3 (22:25, 25:18, 22:25, 23:25)

Wisła: Saad (libero), Kovavić, Śmieszek, Naczk, Zaczkowska, Nowak, Nowgorodczenko – Kutyła, Manikowska-Wawrzyniak.

 


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook