• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wisła o jeden krok od półfinału play-off pierwszej ligi

  • -

Wisła o jeden krok od półfinału play-off pierwszej ligi

25:22, 27:25, 25:18. Takimi wynikami zakończyły się sety podczas niedzielnego spotkania w hali OSiR Bemowo. Wisła ponownie 3:0 pokonała KŚ AZS Politechniki Śląskiej w pierwszej rundzie play-off. Nasza drużyna w walce o półfinał rozgrywek zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet prowadzi już 2:0. W najbliższą sobotę trzeci mecz w tej parze. Tym razem w Gliwicach. 


To był czwarty mecz Wisły w ostatnich ośmiu dniach i kolejny zwycięski. W sobotę na inaugurację w fazie play-off nasze zawodniczki pewnie wygrały 3:0. Jedynie w trzeciej odsłonie rywalki z Gliwic nawiązały walkę. To było trzecie zwycięstwo Bemowskich Syren nad Akademiczkami w takim stosunku w tym sezonie.

Dzień później kibice w hali OSiR Bemowo spodziewali się podobnego wyniku i taki był, choć emocje były zdecydowanie większe niż w sobotę.

W ekipie z Gliwic nastąpiła jedna zmiana w wyjściowej szóstce. Pojawiała się w niej za Adriannę Kukulską Anna Grzechnik. To był dobry ruch trenera Wojciecha Czapli. Przyjezdne grały o wiele lepiej niż w sobotę.

Od początku do końca pierwszego i drugiego seta toczyły niezwykle wyrównany bój. Na tablicy wyników bardzo często pojawiał się wynik remisowy. W inauguracyjnej odsłonie nasza ekipa za sprawą Marty Wellny wykorzystała drugą szansę na zwycięstwo.

W kolejnej odsłonie walka była jeszcze bardziej zacięta. Gospodynie osiągały niewielką przewagę, ale rywalki ambitnie ją niwelowały. Gdy dogoniły Wisłę do wyniku 22:22, trener naszej ekipy Dominik Stanisławczyk poprosił o przerwę na żądanie. Za chwilę stołeczne siatkarki miały dwie piłki setowe (24:22). Nie udało się ich wykorzystać. Podobnie jak trzeciej (25:24). Ostatecznie partię zakończyła za czwartym razem skutecznym blokiem Katarzyna Nadziałek.

Warto odnotować jej niezwykle skuteczną postawę od samego początku. Nasza rozgrywająca w pierwszym secie zdobyła cztery punkty. Potem dołożyła jeszcze trzy, w tym decydujący w drugim secie.

Dodatkowo, atakująca Mirjana Djurić za każdym razem, gdy pojawiała się w polu serwisowym sprawiała problemy przyjmującym z Gliwic. O sile jej mocnych ataków przekonała się najpierw libero gości Iga Piątek, a potem Paulina Brzoska. Zawodniczki AZS musiały schodzić z parkietu po uderzeniach w twarz. Na szczęście po kilku minutach wracały na boisko.

Dużo ważnych punktów z środka zdobyła Katarzyna Mróz, a ze skrzydła Joanna Sobczak.

W trzeciej odsłonie po wyrównanym początku na parkiecie pojawiła się Elena Nowgorodczenko. Ukraińska rozgrywająca dopiero pierwszy raz weszła na boisko w fazie play-off. Powiew nieco innej filozofii rozdzielania piłek znakomicie zdał lekcję. Wisła spokojnie powiększała przewagę. Dobrą zmianę dała także libero Zuzanna Kucińska, która zastąpiła Magdalenę Saad. Świetnie grająca zawodniczka w trzecim secie doznała lekkiej urazu mięśniowego.

Nasza ekipa wykorzystała pierwszą piłkę meczową.

Dla warszawskiej drużyny to było 19. zwycięstwo z rzędu.

W sobotę 10 marca trzeci mecz w Gliwicach. Może być on ostatni w tej parze.

Wisła – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (25:22, 27:25, 25:18) 

Wisła: Wellna, Jurczyk, Mróz, Nadziałek, Sobczak, Djurić, Saad (libero) – Nowgorodczenko, Kucińska (libero)

KŚ AZS: Tracz, Grzechnik, Brzoska, Szczygieł, Sokolińska, Szapował, Piątek (libero) – Kęsik.

Fot. krawczyk.photo


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Harmonogram turnieju:

21 września 2018 roku (piątek)

godz. 11, Przyburze Brześć (Białoruś) – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

godz. 17, Wisła Warszawa – Przyburze Brześć

godz. 19.30, KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – NOSiR Nowy Dwór Maz.

22 września 2018 roku (sobota)

godz. 11, Przyburze Brześć – NOSiR Nowy Dwór Maz.

godz. 13.30, Wisła Warszawa – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
Partnerem turnieju jest Miasto Stołeczne Warszawa

🏐Pierwsza liga

29 września 2018 roku

Wisła - BlueSoft Mazovia Warszawa

🏐TABELA PIERWSZEJ LIGI

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook