• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wisła o krok od awansu do Ligi Siatkówki Kobiet

  • -

Wisła o krok od awansu do Ligi Siatkówki Kobiet


Cóż to było za spotkanie w wykonaniu Bemowskich Syren. Wisła w sobotę pokonała 3:0 (25:10, 26:24, 25:18) KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. To oznacza, że w rywalizacji do trzech zwycięstw warszawianki prowadzą 2:1. W niedzielę o godz. 18 czwarte starcie, które może zakończyć walkę w barażach o Ligę Siatkówki Kobiet. Najlepszą zawodniczką widowiska została wybrana Katarzyna Połeć.

Po meczach wyjazdowych, które odbyły się jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi Wisła miała dobry wynik. Było 1:1. Po pierwszym przegranym 0:3 starciu, w drugim nasza ekipa przegrywała 0:2, ale potem genialnie się odrodziła i zwyciężyła 3:2.

Po ponad tygodniowej przerwie nasze zawodniczki pełne wiary, mocy i uśmiechu przystąpiły do sobotniego spotkania. Od początku widać było, że gospodynie dokładnie wiedzą, co robić, żeby wygrać. Rywalki, które poprowadził nowy trener Tomasz Kamuda były bezsilne.

Od inauguracyjnych akcji funkcjonowała zagrywka. Idealnie przyjęcie i rozegranie. W obronie genialnie prezentowała się Alicja Markiewicz, która w najważniejszym momencie sezonu osiągnęła najlepszą formę.

To był pokaz pięknej i skutecznej siatkówki. Wynik 25:10 mówi wszystko. To druga najwyższa wygrana Wisły w tym sezonie w secie. Poprzednia 25:4 zdarzyła się w starciu z Budowlanymi.

W drugiej odsłonie warszawianki grały nadal na bardzo wysokim poziomie. W pewnym momencie było już 20:14. Wtedy na zagrywce w ekipie gości pojawiła się Justyna Wojtowicz. Goście rozpoczęli niesamowity pościg, który przerodził się w ich prowadzenie 23:20. Wisła cudowanie jednak zareagowała. Ważne piłki kończyła Katarzyna Marcyniuk. Nasze siatkarki wyrównały, a potem wykorzystały piłkę setową.

Trzecie partia nie zaczęła się najlepiej, ale w miarę czasu wszystko wróciło do normy. Było 8:4 da dla KSZO, a potem 14:12 dla Wisły. Potem przewaga rosła. Wspaniale atakowała i serwowała Katarzyna Połeć. Idealnie rozgrywała Elena Nowgorodczenko. Na wysokim poziomie pokazały się wszystkie nasze zawodniczki. 25:18 w trzeciej części to było potwierdzenie. Piłkę meczową wykorzystała wspaniałym atakiem z środka Anna Lewandowska.

Znakomicie zagrały także Ewelna Mikołajewska i Żaneta Baran.

Przegrana KSZO oznacza, że tak ekipa cały czas pozostaje w tym sezonie bez zwycięstwa na wyjeździe. Miejmy nadzieję, że tak będzie także po niedzielnym meczu.

W sobotę nasz zespół wspierał m.in. Bartosz Kurek z narzeczoną Anną Grejman.

Początek spotkania 28 kwietnia też o godz. 18. Zapraszamy! Musicie z nami być!

Wisła Warszawa – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:10, 26:24, 25:18)

stan rywalizacji: 2:1 dla Wisły

Wisła: Baran (6), Marcyniuk (10), Lewandowska (7), Mikołajewska (9), Połeć (14), Nowgorodczenko (2), Markiewicz (libero)
KSZO: Wojtowicz (4), Gejko (2), Kasprzak (9), Dorsman (7), Łyszkiewicz (7), Oktaba (5), Pauliukouskaya (libero) oraz Kucińska, Czapla (2) i Tracz


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook