Zwycięski turniej. Wisła pewnie wygrała z Legionovią i z zespołem z Poczdamu

• -

To było bardzo dobre i zwycięskie przetarcie przed startem sezonu z zespołem, z którym Wisła będzie grała w Lidze Siatkówki Kobiet  W piątek w Legionowie warszawianki po prawie dwóch godzinach pokonały DPD Legionovię 3:1 (20:25, 25:15, 25:21, 25:22). W naszym zespole zadebiutowały dwie Brazylijki: atakująca Joycinha oraz przyjmująca Nikolle del Rio. Obie zaprezentowały się z dobrej strony. W sobotę nasza ekipa 3:2 wygrała z zespołem z Poczdamu i dzięki temu triumfowała w całej imprezie.

Dla Wisły i DPD Legionovii III Memoriał Jerzego Góreckiego to jeden z ostatnich sprawdzianów przed rozpoczynającym się 12 października sezonem Ligi Siatkówki Kobiet.

Początek piątkowego spotkania była dla naszego zespołu zły. Wisła przegrywała 0:8. Widać było, że nasze zawodniczki są mocno zestresowane. Po kilku minutach wszystko było już jednak w porządku. Dobrze atakowała Joycinha, a na środku pewnie grały nowa kapitan Katarzyna Połeć i Aleksandra Szymańska. Czujnie zbijała także Aleksandra Lipska. Podopieczne Adama Grabowskiego prowadziły 16:14. Wydawało się, że dobrą grę utrzymają do końca. Gospodynie jednak nie zrezygnowały i ostatecznie zwyciężyły 25:20.

Druga partia od początku do końca przebiegała pod dyktando Wisły. Dobrze funkcjonował odbiór zagrywki i dzięki temu Elena Nowgorodczenko mogła bez trudu rozdzielać piłki. Duże możliwości pokazała Del Rio. Znakomicie prezentowała się Ewelina Mikołajewska. Przyjmująca, który drugi rok gra w Wiśle kończyła wiele trudnych ataków. Na dodatek nasz zespół dobrze spisywał się w bloku i wybloku. Dużo punktów przyjezdne zdobyły po kontrach. Wynik 25:15 mówi wszystko o tej części.

Dobrą grę Bemowskie Syreny przeniosły na trzeciego seta. Spokojnie kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Wygrywały 16:14, a potem 23:19. Legionovia się zbliżyła, ale czujną kiwką popisała się Połeć (24:21). W kolejnej akcji gospodynie dotknęły siatki.

W czwartym secie zmęczoną mnóstwem prób Joycinhę na ataku zastąpiła Lipska. Ta odsłona od początku była zacięta. Gospodynie bez wątpienia chciały doprowadzić do tie-breaka. Po bloku na Szymańskiej miały trzy punkty przewagi (11:8). Za chwilę już cztery. Skuteczność z lewego ataku zatraciła nieco Del Rio (10:16), która podobnie jak jej brazylijska koleżanka przyleciała do stolicy kilkadziesiąt godzin przed meczem w Legionowie. Wisła dzielnie odrabiała straty. Po akcji Mikołajewskiej było 15:19. Potem po zagraniach Szymańskiej i Del Rio 18:19. Cały czas serwowała Mikołajewska. Jeszcze raz przełamała się Del Rio. Po jej trzech kolejnych akcjach był remis 21:21. Za chwilę miejscowe pomyliły się z prawego ataku. Rywalki znów dotknęły siatki (24:22), a za chwilę asem serwisowym mecz zakończyła bohaterka ostatnich akcji, a więc Del Rio.

W sobotę nasza ekipa wygrała z SC Poczdam 3:2 (20:25, 26:24, 12:25, 33:31, 15:13). Tym samym zwyciężyła w całym turnieju.

DPD Legionovia – Wisła Warszawa 1:3 (25:20, 15:25, 21:25)

Wisła: Lipska, Del Rio, Joycinha, Nowgorodczenko, Połeć, Szymańska, Adamek (libero) – Marcyniuk, Mikołajewska, Olczyk.