• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wisła pięknym zwycięstwem w Świeciu kończy rok

  • -

Wisła pięknym zwycięstwem w Świeciu kończy rok

Warszawskim siatkarkom starczyło sił i zrobiły sobie oraz kibicom piękny prezent pod choinkę. 13. kolejka dla Bemowskich Syren nie okazała się pechowa. Wisła w sobotę w Świeciu pokonała 3:0 (25:19, 25:19, 25:14) Jokera Mekro Energoremont Świecie.


W drugiej kolejce nasze zawodniczki u siebie zwyciężyły 3:0 i teraz trudno było spodziewać się innego wyniku, choć począgtek spotkania był wyrównany. Potem jednak zaatakowała Mirjana Djurić i Wisła objęła prowadzenie 5:4. Serbka pojawiła się na zagrywce i za chwilę było już 10:4. Kolejne dobre serwisy Karoliny Ciaszkiewicz-Lach i Katarzyny Mróz sprawiły, że nasza drużyna wygrywała już 18:6. Gospodynie miały nie tylko ogromne problemy z przyjęciem, ale nie były także w stanie przedrzeć się przez szczelny blok naszej ekipy. Ich kibice przewidywali nawet, że nie uda im się zdobyć choćby dziesięciu punktów. Było inaczej.

Trener Jokera Piotr Sobolewski poprosił o kolejny czas i dość niespodziewanie przyniósł on efekty. Świecianki zbliżyły się na osiem, a potem sześć punktów (19:13). Na przerwę musiał zatem zaprosić także swoje podopieczne nasz szkoleniowiec. Miejscowe siatkarki ambitnie walczyły, ale po ich autowym ataku Wisła miała osiem piłek setowych (24:16). Ostatecznie udało się skończyć partię za czwartym razem. Zrobiła to dobrym atakiem z środka Mróz (25:19).

Druga odsłona zaczęła się podobnie jak pierwsza. Także była wyrównana (6:6), a potem rywalki zaczęły mieć problemy z odbiorem zagrywki Mróz. Dobrą zmianę dała Marta Wellna, która zastąpiła Joannę Sobczak. „Owca” znakomicie serwowała i kończyła akcje w ataku. Wisła wygrywała 17:10. O przerwę poprosił Sobolewski i ten ruch przyniósł dobry skutek. Jokerki zdobyły pięć punktów z rzędu. Trener Stanisławczyk zdecydował się wtedy na zmianę na pozycji rozgrywającej. Regularnie występująca ostatnio w pierwszej piątce Katarzyna Nadziałek została zastąpiona przez Elenę Nowgorodczenko. Dużo akcji kończyła po stronie jokera Karolina Florczak. Bemowskie Syreny spokojnie zagrały w ostatnich akcjach i ostatecznie wygrały 25:19.

W trzeciej partii siatkarki kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Wygrały 25:14 i to był 14. set z rzędu set, w którym nasze siatkarki nie straciły nawet 20 punktów.

Tak naprawdę z tej partii warto odnotować tylko smutne wydarzenie. Po znakomitym ataku na 6:10 prawdopodobnie poważnej kontuzji doznała przyjmująca gospodyń Agata Trybuła. 20-letnia zawodniczka uszkodziła lewe kolano. Cierpiącą młodą siatkarkę z parkietu wspólnie znieśli ją masażyści obu zespołów. Życzymy zdrowia!

To był ósmy mecz Wisły z rzędu wygrany w stosunku 3:0. Teraz czas na przerwę świąteczną. 6 stycznia na własnym parkiecie zagramy z Solną Wieliczka. Początek meczu o godz. 18.30.

Joker Mekro Energoremont – Wisła Warszawa 0:3

Joker: Sobolewska, Dąbrowska, Grzelak, Bednarek, Majkowska, Florczak, Nowacka (libero) oraz Krajewska, Sidor, Wyrwa, Trybuła, Żurawska (l).

Wisła: Jurczyk, Mróz, Ciaszkiewicz-Lach, Nadziałek, Sobczak, Djurić, Saad (libero) – Wellna, Nowgorodczenko.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐Pierwsza liga

Wisła - ?

Jesień 2018

🏐TABELA SEZONU ZASADNICZEGO

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 22 59
2 MKS Kalisz 22 54
3 Solna 22 46
4 Radomka 22 44
5 Energetyk 22 33
6 Joker 22 32
7 Azoty 22 31
8 KŚ AZS 22 31
9 SMS 22 23
10 Karpaty 22 19
11 Uni 22 17
12 AZS AWF 22 4

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook