• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wisła pokonana, ale z podniesioną głową. Dobry drugi set z Chemikiem

  • -

Wisła pokonana, ale z podniesioną głową. Dobry drugi set z Chemikiem

13:25. 19:25, 11:25. Takimi wynikami kończyły się sety podczas środowego spotkania Wisły z Grupą Azoty Chemikiem Police, który rozegrano w Łodzi. W drugiej partii nasza drużyna pokazała bardzo dobrą grę blokiem. W najbliższych dniach rozstrzygnie się przyszłość ambitnie walczących z liderem Ligi Siatkówki Kobiet Bemowskich Syren. MVP starcia została libero triumfatorek Paulina Maj-Erwardt.


Wydawało się jeszcze kilka dni temu, że mecz zostanie przełożony. Ostatecznie po wielu wtorkowych zmianach udało się znaleźć miejsce do jego rozegrania. Dzięki uprzejmości prezesa Grota Budowlanych, Pana Marcina Chudzika oraz pomocy działaczy ŁKS Commercecon spotkanie się odbyło.

W środę rano PLS zatwierdził dwie nowe zawodniczki. W Łodzi zaprezentowały się libero Weronika Kraszewska oraz atakująca Anna Widera. Obie w ostatnim czasie nie występowały, ale dzielnie walczyły z najlepszą polską drużyną ostatnich lat. Dzielnie walczyły także pozostałe siatkarki Wisły. Łącznie na parkiecie zobaczyliśmy siedem zawodniczek.

Wiadomo było, że wynik tego dnia nie jest najważniejszą sprawą. Przewaga policzanek była niezaprzeczalna, ale warto zaznaczyć świetną postawę warszawianek w drugiej odsłonie. Kapitalnie funkcjonował blok punktowy, dobrze wyglądał serwis. Wynik 19:25 świadczy o tym, że przeciwniczki musiały się lekko napracować. W pierwszej i trzeciej partii Chemik wygrał 25:13, 25:11. W ostatniej odsłonie świetnie serwowała Agnieszka Banasiak, która miała cztery asy.

Teraz czas na załatwienie najpilniejszych spraw i uzupełnienie składu. Okres transferowy kończy się 31 stycznia.

Gdyby w środę Wisła nie zagrała z Chemikiem z własnej winy, to zostałaby ukarana drugim walkowerem w sezonie. To oznaczałoby automatyczne wykluczenie z ekstraklasy.

MVP: Paulina Maj-Erwardt

Wisła Warszawa – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (13:25, 19:25, 11:25)

Wisła: Marcyniuk (8), Banasiak (8), Urbanowicz (4), Mikołajewska (1), Szymańska (4), Widera (2), Kraszewska (libero)

 Chemik: Polak (3), Grajber (11), Bednarek (9), Nowakowska (6), Wasilewska (11), Łukasik (14), Maj-Erwardt (libero)


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook