• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wisła przegrała w sześcioosobowym składzie. Szacunek za walkę

  • -

Wisła przegrała w sześcioosobowym składzie. Szacunek za walkę

Nie było szans na zwycięstwo, ale naszemu zespołowi należą się słowa uznania za poświęcenie do ostatniej akcji. Wisła w zaledwie sześcioosobowym składzie przegrała w Rzeszowie z faworyzowanym DeveloPresem SkyRes 0:3 (13:25, 16:25, 13:25). W sobotę najważniejszym tym razem nie był jednak wynik, ale sam udział w meczu. 


Po ostatnich problemach w klubie, do hali Podpromie w sobotę pojechała drużyna w zaledwie sześcioosobowym składzie. Trener Dejan Desnica miał do dyspozycji dwie przyjmujące i cztery środkowe. Na rozegraniu zaprezentowała się Katarzyna Urbanowicz, a na pozycji przyjmującej Aleksandra Szymańska. W ataku zagrała Katarzyna Marcyniuk, a na przyjęciu Ewelina Mikołajewska. Pod siatką zostały Katarzyna Połeć i Agnieszka Banasiak.

Warszawianki od początku do końca walczyły z wielkim zaangażowaniem. W siatkówce zdarzyło się już w historii wiele rzeczy, ale trudno było spodziewać się, że Wisła wygra w Rzeszowie choćby seta. Tak się nie stało, ale warto podkreślić, że na początku trzeciej odsłony stołeczne siatkarki prowadziły 4:2.

Wisła tydzień temu nie pojechała na spotkanie do Łodzi. PLS przyznał walkower Grotowi Budowlanym. Dlatego tak ważny był sobotni występ. Gdyby Bemowskie Syreny ponownie zostały ukarane w ten sam sposób, wtedy zgodnie z regulaminem zostałyby wykluczone z Ligi Siatkówki Kobiet.

W środę w Warszawie starcie z Grupą Azoty Chemik Police.

Developres SkyRes Rzeszów – Wisła Warszawa 3:0 (25:13, 25:16, 25:13)

Developres: Polańska (13), Grabka (8), Hawryła (8), Kaczmar (2), Mlejnkova (16), Zaroślińska-Król (8), Przybyła (libero) oraz Frantti (4)

Wisła: Marcyniuk (3), Banasiak (1), Urbanowicz (2), Mikołajewska (6), Szymańska (6), Połeć (5)

Więcej wkrótce


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook