Wisła przeszła do polskiej historii żeńskiej siatkówki

• -

Nasza drużyna w sobotę bez najmniejszego problemu pokonała w Nowym Dworze Mazowieckim miejscowy NOSiR 3:0 (25:16, 25:17, 25:16). Spotkanie, które zakończyło rundę zasadniczą w grupie trzeciej II ligi oglądało ponad 500 osób. Wisła jako jedyna kobieca drużyna siatkarska w Polsce zakończyła sezon regularny bez przegranej!

Wspierać NOSiR przyszła rekordowa w tym sezonie liczba kibiców. Niestety, fani z Nowego Dworu musieli czuć się rozczarowani. Ich zespół ponownie uległ Wiśle 0:3.

Warszawianki, które ostatnie spotkanie ligowe rozegrały w połowie stycznia tylko na początku miały małe problemy z ambitnie grającymi gospodyniami. Wyrównana walka trwała mniej więcej do połowy seta.

Potem jednak koncert gry rozpoczęła w Wiśle Katarzyna Śmieszek. Młoda środkowa raz po raz blokowała akcje nowodworzanek (20:14). Łącznie w taki sposób zdobyła w całym meczu 10 punktów. Do tego dołożyła także kilka skutecznych ataków.

Dobrą zmianę w końcówce dała na zagrywce Olga Samul. W 22 minuty pierwszego seta Wisła wygrała 25:16.

Druga i trzecia partia różniły się od pierwszej tylko tym, że już na samych początkach nasze siatkarki wypracowywały wysoką przewagę. Do samego końca nic się nie zmieniło. Dobrze nadal funkcjonował blok i zagrywka. W ataku skuteczne były Aleksandra Kruk i Agata Karczmarzewska-Pura. Ta pierwsza została wybrana na najlepszą zawodniczkę spotkania. Nieźle spisywała się też Małgorzata Gogołek, która zastąpiła w pierwszej szóstce Martę Lach.

Warto zaznaczyć, że w naszej drużynie pojawiły się na parkiecie wszystkie siatkarki. Rozgrywająca Fatima Piasta weszła w samej końcówce i wystawiała tylko dwa razy. Obie akcje zakończyły się punktami.

To był ostatni mecz w rundzie zasadniczej. Wisła wygrała wszystkie spotkania i łącznie zdobyła 34 punkty. – Jesteśmy jedynym żeńskim zespołem w Polsce, który nie przegrał meczu – przypomniał trener Mirosław Zawieracz.

Teraz przed Wisłą trzy tygodnie przerwy. Na parkiet wracamy w weekend 7-8 marca. Wtedy odbędą się dwa pierwsze spotkania w fazie play-off. Rywalkami najlepszej drużyny grupy trzeciej II ligi będą ponownie zawodniczki z Nowego Dworu. Najpierw zagramy w hali OSiR Bemowo, a trzecie spotkanie odbędzie się w Nowym Dworze (21 marca). Gramy do trzech wygranych meczów.

W razie ewentualnego sukcesu przed warszawskim zespołem walka w Półfinałowym Turnieju o awans do I ligi. Jego początek zaplanowano na 10 kwietnia.

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Wisła Warszawa 0:3 (16:25, 17:25, 16:25)

Wisła: Karczmarzewska-Pura, Kruk, Gogołek, Baran, Saad (libero), Śmieszek, Pogorzelska – Lach, Pala, Manikowska, Piasta, Samul.