Wisła reaktywacja. Wygrana na niezwykle trudnym terenie w Świeciu

• -

Fatalna seria została przełamana. Po trzech porażkach z rzędu, Wisła pokonała w sobotę na wyjeździe w 11. kolejce Jokera Mekro Energoremont Świecie 3:2 (25:22, 25:18, 19:25, 22:25, 15:10). Warszawianki prowadziły już 2:0, ale ostatecznie musiały walczyć w tie-breaku. W naszym zespole na szczególne wyróżnienie zasługują przyjmujące Ewelina Mikołajewska i Katarzyna Marcyniuk, a także libero Alicja Markiewicz. Teraz czas na spotkanie przed własną widownią. W sobotę 1 grudnia o godz. 18 mecz  KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

W Wiśle w ostatnim tygodniu sporo było problemów zdrowotnych. Z tego powodu przełożono środowy mecz w Pucharze Polski. Mimo kłopotów, nasze siatkarki poradziły sobie z dobrze grającym w tym sezonie Jokerem. Łatwo jednak nie było.

Inauguracyjna partia pełna była wzlotów i przestojów w wykonaniu Wisły. Warszawianki przegrywały 4:8, by za chwilę wyrównać. Potem gospodynie prowadziły 14:10 i 17:12. Wydawało się, że o zwycięstwie w tej odsłonie można tylko pomarzyć. Tymczasem Bemowskie Syreny rozpoczęły kolejny powrót.

Rywalki miały problem z przyjęciem. Świetnie atakowała Ewelina Mikołajewska. Akcje kończyła Katarzyna Marcyniuk. Na dodatek zaczął także funkcjonować także blok.

Po punkcie Mikołajewskiej z lewego skrzydła, nasza ekipa miała pierwszą piłkę setową. Za chwilę znakomitym blokiem popisała się Anna Lewandowska i set zakończył się wynikiem 25:22.

W drugiej odsłonie przyjezdne kontynuowały dobrą grę, którą zaczęły prezentować w drugiej połowie pierwszej. Wyrównana walka trwała tylko do stanu 8:8. Potem warszawianki sukcesywnie zwiększały przewagę. Ostatecznie, bardzo pewnie wygrały 25:18. Drugą piłkę setową wykorzystała Żaneta Baran. Warto wspomnieć, że w tej części znów dobrze w kluczowych momentach wyglądała gra blokiem naszej ekipy. Także serwis nie zawodził.

Trzecia część nie okazała się ostatnią. Wisła nieco spoczęła na laurach i gospodynie skrupulatnie to wykorzystały. Praktycznie przez cały czas utrzymywały dwa-trzy punkty przewagi. W końcówce tę różnicę jeszcze powiększyły i zwyciężyły 25:19.

W czwartym secie po znakomitych zagrywkach Jowity Jaroszewicz i ponownie skutecznej grze Mikołajewskiej nasza ekipa wygrywała 6:2. Po przerwie na żądanie Jokera przebieg rywalizacji się zmienił. Po kilku minutach był już remis 9:9. Później mieliśmy wyrównaną grę. Przy stanie 14:13 dla Wisły groźnie wyglądającej kontuzji prawej nogi doznała Dagmara Dąbrowska. Przyjmująca gospodyń źle upadła po próbie bloku.

Mimo straty zawodniczki, miejscowe zaczęły grać o wiele lepiej. Najpierw as, potem dobre minięcie i zrobiło się 18:15 dla Jokera. O przerwę poprosił trener Piotr Hilko. Nic to nie pomogło, bo po chwili było już 21:16. Po ataku z środka Magdaleny Ociepy świecianki miały piłkę setową (24:21). Wykorzystały drugą okazję i doprowadziły do tie-breaka.

To dla Wisły był piąty mecz w tym sezonie, w którym wszystko rozstrzygało się w piątej partii. W poprzednich czterech aż trzy razy nie zakończył się on po naszej myśli. Trzykrotnie stołeczne siatkarki w decydującym secie przegrywały u siebie. Wygrały raz – w Toruniu.

Tie-break rozpoczął się dla gości źle (0:2), ale potem było o wiele lepiej. Świetnie zaatakowała Baran, a na zagrywce znakomicie prezentowała się Mikołajewska. Minęło kilka minut, a Wisła wygrywała 5:2. Niezwykle długą akcję skończyła Marcyniuk. W defensywie genialnie spisywała się Alicja Markiewicz. Bemowskie Syreny zdobyły łącznie sześć punktów z rzędu. Po bloku Połeć było 8:3. Rywalki zbliżyły się, ale dwa punkty Marcyniuk (10:6) nieco uspokoiły sytuację. Kapitalnie ataki Baran, a potem Marcyniuk sprawiły, że mieliśmy pięć piłek meczowych (14:9). Drugą z nich wykorzystała Marcyniuk.

W sobotę 1 grudnia Wisła na własnym parkiecie podejmie KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Początek o godz. 18.