• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wisła rozpoczyna debiutancki sezon. W sobotę mecz z #VolleyWrocław

  • -

Wisła rozpoczyna debiutancki sezon. W sobotę mecz z #VolleyWrocław

Na ten dzień fani kobiecej siatkówki w stolicy czekali od 16 lat. Właśnie tyle upłynęło od momentu, gdy w ekstraklasie grał zespół z Warszawy. Teraz znów jest szansa na oglądanie najlepszych drużyn z najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym mieście. W sobotę o godzinie 18 Wisła na inaugurację sezonu podejmie #VolleyWrocław. Spotkanie odbędzie się w hali Arena Ursynów przy Pileckiego 122.


W 2003 roku z powodu problemów finansowych upadła Skra Warszawa. Jedenaście lat później prezes Wisły Grzegorz Kulikowski założył sekcję siatkówki kobiet. Po jednym sezonie drużyna awansowała do pierwszej ligi, a pod koniec kwietnia tego roku do ekstraklasy. Stało się to zaledwie po pięciu latach.

Sobotnie spotkanie Wisła rozpocznie z siedmioma nowymi zawodniczkami w składzie. W ekipie pozostało pięć siatkarek, które kilka miesięcy temu cieszyły się z historycznego awansu do Ligi Siatkówki Kobiet.

Za naszym zespołem udane mecze sparingowe, które pokazały, że przygotowania były udane. Nowe zawodniczki dobrze wkomponowały się w skład. Do drużyny w ostatnich dniach dołączyły dwie świetne Brazylijki: atakująca Joycinha oraz przyjmująca Niki del Rio. Obie to były reprezentantki swojego kraju.

– Nastroje przed meczem inauguracyjnym są bardzo pozytywne, a przede wszystkim są waleczne. Czujemy głód grania i postaramy się tak zagrać, żeby wyjść z hali z trzema punktami na koncie – mówi nowa kapitan Wisły Katarzyna Połeć.

Początek meczu z #VolleyWrocław w sobotę o godz. 18. Wstęp na halę od godz. 17. Bilety w cenie 5-20 zł. Zapraszamy! Można je kupić on-line oraz przed spotkaniem w kasach.


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook