Wisła świetnie rozpoczęła drugą część rozgrywek zasadniczych

• -

Nie było niespodzianki, bo być chyba nie mogło. Wisła w 12. kolejce pierwszej ligi pokonała w niespełna 75 minut w sobotę w Szczyrku SMS PZPS 3:0 (25:19, 25:17, 25:16). To był siódmy z rzędu wygrany mecz przez nas zespół i siódmy bez straty seta. Tylko w pierwszej odsłonie gospodynie nawiązały przez dłuższy czas wyrównaną walkę. Świetnie w stołecznej ekipie zaprezentowały się wszystkie zawodniczki, a brylowały Mirjana Djurić oraz Katarzyna Mróz.

Na inaugurację sezonu na początku października Bemowskie Syreny przed własną widownią wygrały z uczennicami 3:1. Teraz po ponad dwóch miesiącach Wisła jest zupełnie inną drużyną niż wtedy. Zawodniczki o wiele lepiej rozumieją się na parkiecie, a to przekłada się na kolejne zwycięstwa.

Przed sobotnim spotkaniem warszawianki zanotowały serię sześciu meczów bez przegranego nawet seta. Trzy dni temu, w środę w pięknym stylu nie dały szans w Radomiu Radomce. W żadnej partii nie straciły nawet 20 punktów.

Do Szczyrku nasz zespół przyjechał w piątek. W sobotę rano odbyła się jak zwykle przedmeczowa odprawa. Zawodniczki jeszcze raz poznały mocne i słabe strony młodego zespołu rywalek.

Trenerzy świetnie rozpracowali “smski”, bo praktycznie od początku na parkiecie dominowały nasze siatkarki. Forma, którą w ostatnim czasie prezentują stołeczne zawodniczki jest naprawdę znakomita.

Pierwszego seta podopieczne Dominika Stanisławczyka wygrały 25:19, ale trzeba przyznać, że do stanu 16:16 gospodynie trzymały się bardzo dzielnie. Potem jednak kapitalnie serwowała Joanna Sobczak i Wisła zdobyła pięć punktów z rzędu. Tak solidnej zaliczki nie zmarnowała. Pierwszą piłkę setową asem wykorzystała Mirjana Djurić. Dobrą zmianę w tej partii dała Elena Nowgrodczenko.

W drugiej i trzeciej części dramaturgii nie było już żadnej. Wisła szybko wypracowywała sobie sporą przewagę, m.in. 5:0 oraz 10:4 i konsekwentnie utrzymywała dobry wynik. Te odsłony skończyły się wynikami 25:17, a także 25:16. Ostatni punkt w tym jednostronnym widowisku atakiem zdobyła Djurić.

Znów świetnie pod siatką prezentowała się Katarzyna Mróz. Sobota była dla niej wyjątkowym dniem. Rozegrała bowiem mecz z zespołem, którego patronem jest jej zmarła na nowotwór dziewięć lat temu siostra Agata Mróz-Olszewska.

To była siódma wygrana Wisły z rzędu za trzy punkty i bez straty nawet jednej odsłony.

W następną sobotę ostatnie spotkanie przed przerwą świąteczną. Wisła w trzecim starciu na wyjeździe z rzędu zagra z Jokerem Świecie. W stolicy Bemowskie Syreny zwyciężyły 3:0.

SMS PZPS Szczyrk – Wisła Warszawa

Wisła: Jurczyk, Mróz, Ciaszkiewicz-Lach, Nadziałek, Sobczak, Djurić, Saad (libero) – Nowgorodczenko, Wellna, Kutyła.