Wisła po tie-breaku przegrała na trudnym terenie w Wieliczce

• -

To było największe wyzwanie w tym sezonie pierwszej ligi. Wisła po pięknej i ambitnej walce przegrała w Wieliczce z 7R Solna 2:3 (25:15, 23:25, 25:21, 18:25. 17:19). Dla Bemowskich Syren to była pierwsza ligowa porażka po dwóch zwycięstwach z rzędu. Stołeczna drużyna w tym momencie zajmuje drugie miejsce w tabeli. W sobotę na własnym parkiecie zagramy z KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

Nasza drużyna przed rokiem dwukrotnie w Wieliczce wygrała bez straty seta. Najpierw w sezonie zasadniczym, a potem w fazie play-off. Dokładnie w drugiej rundzie, a więc półfinale mistrzostwo pierwszej ligi.

Teraz nasze siatkarki pojechały do Małopolski pokrzepione przekonywującym zwycięstwem w ostatniej kolejce. Na własnym parkiecie w ostatnią sobotę podopieczne Dominika Stanisławczyka pokonały jeden z mocniejszych zespołów w lidze, a więc Jokera Mekro Energoremont Świecie 3:0.

Gospodynie również przystąpiły do meczu w dobrych humorach. Kilka dni temu na wyjeździe wygrały E.Leclerc Radomką Radom 3:2. Zapowiadało się zatem ciekawe widowisko i rzeczywiście tak było.

Wisła kapitalnie rozpoczęła spotkanie w Wieliczce. W pierwszej partii dominowała niepodzielnie od początku do końca i zwyciężyła 25:15. W drugim secie miejscowa ekipa pokazała duże możliwości. Walczyła dzielnie do ostatniej piłki i udało jej się zwyciężyć 25:23.

Trzecią partię Bemowskie Syreny rozpoczęły pewnie. Wygrywały 4:1, a ostatecznie w tym secie było 25:21 dla stołecznego zespołu. Wydawało się, że zawodniczki prowadzone przez Stanisławczyka zakończą starcie w czterech partiach. Nic z tego. Ekipa z Wieliczki tę odsłonę wygrała pewnie, 25:18 i doprowadziła do tie-breaka. Co ciekawe, dla wieliczanek to był trzeci mecz w obecnej kampanii, który kończył się na dystansie pięciu setów.

Decydująca część była bardzo ciekawa. Warszawianki miały kilka piłek meczowych, ale ostatecznie nieco lepsze okazały się miejscowe siatkarki, które wygrały tę partię 19:17.

W sobotę o godzinie 18.30 wracamy na własny parkiet. Wisła w hali OSiR Bemowo przy Obrońców Tobruku 40 podejmie KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Bilety po 8 i 4 zł, Dzieci do lat 14 oraz emeryci i renciści – wstęp wolny. Zapraszamy!

7R Solna Wieliczka – Wisła Warszawa 3:2 (15:25, 25:23, 21:25, 25:18. 19:17)

Solna: Grabka (19), Pelc (13), Wieczorek (1), Sowisz (3), Szostok (12), Ząbek (11), Bąkowska (libero) oraz Stojek, Jagodzińska (3) i Gawlak (3)
Wisła: Mróz (10), Ciaszkiewicz-Lach (17), Połeć (17), Nowgorodczenko, Sobczak (4), Djurić (15), Saad (libero) oraz Wellna (20), Jurczyk, Marcyniuk, Biranowska, Nadziałek oraz Kutyła (3)