• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wisła i Uni Opole powalczą o przełamanie złej passy

  • -

Wisła i Uni Opole powalczą o przełamanie złej passy

To będzie mecz zespołów, które jak na razie są w zupełnie innym miejscu w tabeli. Wisła jest wiceliderem, a Uni zajmuje przedostatnią lokatę. W sobotę w Opolu spotkają się także drużyny chcące przełamać złą passę. Gospodynie jeszcze nie wygrały u siebie, a przyjezdne ani razu nie zwyciężyły na parkiecie przeciwniczek. Początek starcia siódmej kolejki o godzinie 16. 


Uni Opole to beniaminek naszej klasy rozgrywkowej. Zawodniczki znad Odry awans wywalczyły pod koniec maja po znakomitym występie w turnieju finałowym drugiej ligi. Podopieczne Patryka Fogla wygrały wszystkie spotkania. Pokonały Mazovię Warszawa, PWSZ Tarnów, PLKS Pszczyna i AZS AWF UKSW Warszawa.

Po dwumiesięcznych przygotowaniach przystąpiły do sezonu na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet. W ich trakcie zagrały z Wisłą podczas turnieju w naszej hali. Warszawianki bez trudu wygrały 3:0.

Teraz Bemowskie Syreny pojadą do Opola, aby zanotować pierwszy w sezonie triumf w spotkaniu wyjazdowym. Jak na razie dwa pierwsze mecze nie były udane. Uni ma na koncie dwa zwycięstwa, ale co ciekawe żadnego na własnym parkiecie. To będzie zatem spotkanie, w którym któraś z drużyn przełamie niepomyślną passę.

– Czy to będzie do trzech razy sztuka? Przed nami wyjazd do Opola. Naszym zadaniem będzie przełamać złą passę, która nam towarzyszy podczas meczów na parkietach rywalek. Nie możemy pozwolić, aby w naszym zespole wkradło się rozluźnienie. Musimy grać mądrze, a w kluczowych momentach zachowywać spokój. Jeśli uda nam się spełnić wszystkie te elementy, to o wynik możemy być spokojni – uważa środkowa Magdalena Jurczyk.

– Na pewno nie będzie to ten sam zespół, z którym graliśmy w spotkaniu sparingowym. We wrześniu i my i drużyna z Opola byliśmy w trakcie przygotowań do sezonu. Teraz mecz na pewno będzie stał na innym, wyższym poziomie. Naszym zadaniem będzie powtórzenie wyniku sprzed ostatniej kolejki – dodaje najlepsza zawodniczka ostatniego spotkania z Karpatami Krosno.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐Pierwsza liga

Wisła - ?

Jesień 2018

🏐TABELA SEZONU ZASADNICZEGO

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 22 59
2 MKS Kalisz 22 54
3 Solna 22 46
4 Radomka 22 44
5 Energetyk 22 33
6 Joker 22 32
7 Azoty 22 31
8 KŚ AZS 22 31
9 SMS 22 23
10 Karpaty 22 19
11 Uni 22 17
12 AZS AWF 22 4

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook