• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wisła walczyła, ale na torunianki to zdecydowanie zbyt mało

  • -

Wisła walczyła, ale na torunianki to zdecydowanie zbyt mało

Nie tak wyobrażały sobie wyjazd do Torunia nasze siatkarki. Wisła w dwóch pierwszych spotkaniach półfinałowych z KT7 CNC Budowlanymi wygrała zaledwie seta. Po sobotniej przegranej 0:3, także w niedzielę gospodynie nie dały Warszawskim Syrenom większych szans. Podopieczne Mariusza Soi w nieco ponad 100 minut pokonały nasz zespół 3:1 (25:3, 25:17, 23:25, 25:14). Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana przyjmująca gospodyń Ilona Gierak. W najbliższą sobotę w hali Koło trzecie spotkanie w tej parze. Gra się do trzech zwycięstw.


Po sobotniej przegranej nasze zawodniczki zapowiadały, że od początku zaprezentują zdecydowanie lepszą grę. I tak właśnie było, ale niestety tylko fragmentami. Dobrze w ataku wyglądały się Justyna Sachmacińska i Barbara Włodarczyk. Wisła prowadziła 9:8 i 13:11. Potem był remis 14:14 i od wyniku 15:14 dla Budowlanych, gospodynie nie oddały przewagi już do samego końca.

Pierwszą piłkę setową (24:19) warszawianki obroniły w kapitalnym stylu. Świetnie w defensywie prezentowała się Magdalena Saad. Podobnie było za drugą i trzecią (24:22). Za każdym razem ataki kończyła Sachmacińska. Świetnie serwowała Monika Kutyła. Po jej kolejnej trudnej zagrywce przechodzącą piłkę wykorzystała Nowgorodczenko. To była czwarta obroniona piłka setowa (23:24).

Następna akcja była niesamowita. Warszawskie Syreny wspaniale broniły ataki rywalek, ale ostatecznie wolną lukę znalazła Marta Łukaszewska.

W drugiej odsłonie Wisła ponownie dobrze zaczęła. Nasze siatkarki wygrywały 5:3, ale potem z 12 kolejnych akcji przegrały dziewięć i na tablicy wyników zrobiło się 12:8 dla Budowlanych.

Po autowym ataku Ivany Isailović Budowlane wyszły na najwyższe prowadzenie 17:12. Za chwilę mocno zbijała ponownie świetnie grająca Ilona Gierak i na tablicy wyników pojawił się rezultat 18:12. Miejscowa ekipa nie zwalniała tempa i po ataku Marzeny Wilczyńskiej było 23:15. Po autowym serwisie Isailović torunianki miały pierwszą piłkę setową (24:17). Po ataku Włodarczyk rozstrzygnięcie partii udało się odłożyć, ale niestety, tylko na moment. W kolejnej akcji pomyliła się Sachmacińska (17:25).

Wielkie emocje mieliśmy w trzeciej odsłonie. Po niesamowitej walce i wspaniałych obronach blokiem punkt zdobyła Isailović, a za chwilę świetnym serwisem popisała się Sachmacińska (7:7). Budowlane spokojnie zareagowały i po atakach Łukaszewskiej było 13:11. Wtedy świetnie w trudnej sytuacji zaatakowała Kutyła. Potem nasza atakująca pięknie serwowała i po raz pierwszy od początku drugiego seta Wisła wygrywała (14:13). Warszawianki grały ambitnie i po kolejnej akcji Kutyły był remis 20:20. Wtedy w swoje ręce wzięła Gierak. Najpierw zaatakowała, a potem dobrze serwowała (23:20). Wydawało się, że gospodynie zaraz zakończą spotkanie. Nic z tego. Genialnie zaatakowała Kutyła, która potem jeszcze lepiej podawała. Świetnie zagrała też Sachmacińska i Wisła miała pierwszą piłkę setową. Wykorzystała ją wspaniałym serwisem Kutyła, która w tej partii zdobyła ponad dziesięć punktów.

Niestety. To był koniec szans i nadziei na dobry wynik w niedzielę. W czwartej odsłonie Wisła kompletnie zaniemogła. W polu zagrywki pojawiła się w ekipie torunianek Karolina Filipowicz. Rozgrywająca miejscowej drużyny robiła to tak umiejętnie, że po kilku minutach było 6:0, a za chwilę 9:2. Atakowała Gierak. Gospodynie grały jak z nut, a Wiśle nie wychodziło praktycznie nic. Budowlane sukcesywnie powiększały przewagę i ostatecznie zwyciężyły 25:14.

Piłkę meczową wykorzystała Gierak, która była najlepszą siatkarką tego widowiska.

Kolejne spotkanie w sobotę 23 kwietnia o godzinie 16. Wyjątkowo mecz odbędzie się w hali Koło przy Obozowej.

Ewentualne czwarte dzień później o tej samej porze, ale na obiekcie OSiR Bemowo.


KT7 CNC Budowlani Toruń – Wisła Warszawa 3:1 (25:23, 25:17, 23:25, 25:14)

Wisła: Isailović, Sachmacińska, Kutyła, Naczk, Nowgorodczenko, Włodarczyk, Saad (libero) – Sołodkowicz, Manikowska-Wawrzyniak, Nowak.


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook