• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wisła Warszawa wśród czterech najlepszych zespołów 1.Ligi

  • -

Wisła Warszawa wśród czterech najlepszych zespołów 1.Ligi

Siatkarki Wisły Warszawa aby awansować do II rundy play-off musiały wygrać w meczu z Nike Węgrów dwa sety. Zawodniczki prowadzone przez trenera Mirosława Zawieracza wypełniły założony plan z nawiązką, pewnie wygrały całe spotkanie 3:0 (20, 15, 15) i są już w półfinale 1.Ligi.

Sobota miała być wielkim świętem w siatkarskim klubie z Warszawy. Wszyscy oczywiście liczyli na awans Wisły do II rundy play-off, ale także to miał być czas świętowania imienin pana prezesa Grzegorza Kulikowskiego (12 marca) i jego małżonki Beaty (8 marca). Wśród zaproszonych gości był nie tylko prezes PZPN w latach 1999-2008, pan Michał Listkiewicz z małżonką, ale także m.in. wiceprezydent Warszawy, pani Renata Kaznowska, która coraz częściej jest obecna na meczach Wisły i dopinguje warszawski zespół. Nie zabrakło również wielu innych przyjaciół naszej drużyny.

To jednak jaki smak będzie miało świętowanie było w rękach i nogach siatkarek Wisły. Dodatkową presję dodawał fakt, że ewentualna porażka 1:3 lub 0:3, a potem w złotym secie oznaczałaby koniec marzeń o Orlen Lidze.

Na tym etapie rozgrywek nie ma już czasu na pomyłki – mówiła przed meczem Monika Gorzewska.

Środkowa Wisły, która ostatnio straciła miejsce w pierwszej szóstce, w tym meczu wystąpiła od początku. Wszystko dlatego, że sztab szkoleniowy dał jeszcze odpocząć Alionie Laziuk, która w pierwszym meczu przeciwko Nike doznała skręcenia stawu skokowego.

Rehabilitacja Aliony przebiega bardzo dobrze i jestem przekonany, że już w kolejnym meczu będzie do dyspozycji trenera – powiedział fizjoterapeuta drużyny Maciej Zdunek.

Jeśli chodzi o problemy zdrowotne to w dużo większym stopniu dotknęły one drużynę z Węgrowa. Z powodu kontuzji nie mogły zagrać Joanna Prokop, Aleksandra Szymańska i Małgorzata Kupisz. Trener Nike zdecydował się zatem na przestawienie na środek nominalnej przyjmującej Izabeli Panufnik.

Mecz rozpoczął się nieoczekiwanie od prowadzenia Nike 3:0 i 5:3. Potem jednak inicjatywę przejęła Wisła. Od stanu 10:10 kiedy na zagrywce pojawiła Joanna Sobczak, to 9 punktów z rzędu zdobyły warszawianki i pierwszy set wydawał się już być rozstrzygnięty. Ostatecznie drużyna prowadzona przez trenera Mirosława Zawieracza wygrała 25:20. Najwięcej punktów dla Wisły, po sześć, zdobyły Karolina Ciaszkiewicz-Lach i Joanna Sobczak.

W tym momencie Wisła, aby znaleźć się w najlepszej czwórce 1.Ligi musiał wygrać jeszcze jednego seta. Ten drugi również rozpoczął się od prowadzenia 3:0, ale tym razem warszawianek. Potem jednak gra się wyrównała (6:6, 10:10 i 12:12). Przy tym ostatnim wyniku na zagrywce pojawiła się Monika Gorzewska i mieliśmy prawie powtórkę z pierwszego seta. Tym razem Wisła wygrała 7 akcji z rzędu. To nie był jednak jedyny w tej partii przestój drużyny z Węgrowa. Przy stanie 20:14 na zagrywkę weszła Lena Nowgorodczenko i zawodniczki Wisły za chwilę doprowadziły do piłki setowej. Ostatecznie wygrały 25:15 i mogły świętować awans do półfinału 1.Ligi. Tak wyglądała ostatnia akcja drugiego seta:

Mimo, że Wisła miała już w kieszenie zwycięstwo w dwumeczu z Nike, to trener Mirosław Zawieracz nie robił żadnych zmian w pierwszej szóstce od początku kolejnej odsłony meczu. Trzeci set był jednak już tylko formalnością. Wisła prawie cały czas miała kilku punktową przewagę. A drużynie Nike, tak jak i w poprzedniej partii, zdarzyły się dwa przestoje: podczas zagrywki Moniki Gorzewskiej i Leny Nowgorodczenko. Wisła ostatecznie wygrała 25:15 i w całym meczu 3:0. Zobaczcie ostatnią akcję tego spotkania:

Najwięcej punktów dla Wisły, 12, zdobyła Kinga Hatala. Jeden mniej miała po meczu na swoim koncie Karolina Ciaszkiewicz-Lach, która dodatkowo bardzo dobrze spisywała się w przyjęciu i ostatecznie została wybrana MVP tego spotkania. Wyśmienicie w obronie spisała się także Magdalena Saad, która miała 85% pozytywnego przyjęcia i 62% perfekcyjnego.

W zespole z Węgrowa najwięcej punktów, 8, zdobyła Klaudia Świstek. Tego spotkania do udanych nie zaliczy na pewno, najlepsza zawodniczka Nike w pierwszym meczu, Justyna Raczyńska. Przyjmująca Nike tydzień temu zdobyła 16 punktów, teraz tylko 2.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐 LSK

Wisła - Volley Wrocław
12 października 2019 roku
Arena Ursynów

Archiwa

GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

Najnowsze komentarze

  • tomek o
  • Stanisław Adam... o

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook