Wisła Warszawa weszła na wyższy poziom i z niego nie schodzi

• -

Osiem dni, trzy mecze i w każdym wygrana bez straty seta. Wisła po zwycięstwach nad SMS PZPS oraz BAS-em Białystok, w niedzielę pokonała we Włocławku beniaminka pierwszej ligi, a więc WTS KDBS Bank 3:0 (25:14, 25:16, 25:21). Starcie trwało niespełna 80 minut. Teraz przed naszym zespołem dwutygodniowa przerwa. Wracamy na parkiet 11 listopada. Wtedy podejmiemy u siebie 7R Solna Wieliczka.

Spotkanie we Włocławku pierwotnie miało się odbyć w sobotę 27 października, ale został przełożony ze względu na to, że tego dnia w Hali Mistrzów odbywał się hit Energa Basket Ligi Anwil – Polski Cukier Toruń.

Dla naszego zespołu nie miało to żadnego znaczenia. Wisła w poprzednią niedzielę weszła na zwycięską ścieżkę. Przed własną widownią bardzo pewnie pokonała w lidze SMS PZPS Szczyrk, a potem w Pucharze Polski na wyjeździe BAS Białystok.

Teraz równie gładko zwyciężyła w starciu szóstej kolejki we Włocławku. Nasz zespół był oczywiście faworytem, ale wiadomo, że beniaminków nigdy nie można lekceważyć. Zwłaszcza, gdy walczą one przed własną widownią.

Wisła od początku grała na dużym spokojem i skutecznością. Gospodynie, które w ostatniej chwili zostały dołączone do grona pierwszoligowców nie miały wiele do powiedzenia. W poprzednich pięciu meczach włocławianki zanotowały jedno zwycięstwo 3:0. Pozostałe spotkania przegrały w takim samym stosunku.

Teraz było widać już od pierwszych minut, że ich piąta porażka jest bardzo prawdopodobna. Bemowskie Syreny szybko prowadziły 8:3, a potem 14:7. Przy wyniku 20:11 wiadomo było, że nic się złego stać nie może.

Nie inaczej było w drugiej partii. Wprawdzie na jej początku miejscowe wygrywały 9:8, ale od tego momentu nasze zawodniczki znacznie podniosły poziom. sukcesywnie zwiększały przewagę (20:12). Ostatecznie były lepsze w tej odsłonie w stosunku 25:16.

Trzecia część okazała się ostatnią, choć była zdecydowanie najbardziej wyrównana. Wisła prowadziła już 13:9, ale gospodynie zbliżyły się na 18:17, a potem doprowadziły do remisu 21:21. Warszawianki jeszcze raz przycisnęły i wygrały kolejne cztery akcje i seta 25:21.

To było piąte zwycięstwo w siódmym spotkaniu ligowym Bemowskich Syren.

Teraz czas na przerwę. Mecz, który miał się odbyć 3 listopada z SMS PZPS już został rozegrany. Kolejnym występem stołecznej ekipy będzie to w hali OSiR Bemowo. 11 listopada podejmiemy 7R Solna Wieliczka.