• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wisła wygrała prestiżowe derby Warszawy z BlueSoft Mazovią

  • -

Wisła wygrała prestiżowe derby Warszawy z BlueSoft Mazovią

Udanie zakończyła rywalizację podczas turnieju o Puchar Burmistrza Ochoty nasza drużyna. Wisła w niedzielę pokonała 3:0 (25:17, 25:14, 25:19) BlueSoft Mazovię. W sobotę Bemowskie Syreny przegrały dwa spotkania. Najpierw z Karpatami, a potem z Jokerem Mekro Energoremont Świecie. Imprezę w hali przy Nowowiejskiej 37b ostatecznie wygrała ekipa z Krosna. My zajęliśmy trzecie miejsce. Zmagania udowodniły, że w nowym sezonie pierwszej ligi każdy będzie mógł wygrać z każdym.


Rywalizacja na Ochocie była przedostatnim sprawdzianem dla Wisły przed rozpoczynającymi się 29 września rozgrywkami. W sobotę w ciągu kilku godzin podopieczne trenera Piotra Hilki rozegrały dwa spotkania. W obu, delikatnie mówiąc, nie zaprezentowały się najlepiej. Brakowało dynamiki i świeżości. Widać było, że nasze zawodniczki są nadal w ciężkim treningu.

W niedzielę w południe oglądaliśmy inną Wisłę. Warszawski zespół od pierwszej piłki kontrolował wydarzenia na parkiecie. Tego dnia nasza ekipa grała o wiele lepiej w każdym elemencie. Sporo było dynamicznych i szybkich ataków. Pewniej wyglądało przyjęcie i rozegranie. Gospodynie, a więc BlueSoft Mazovia nie miały praktycznie nic do powiedzenia.

Dobrze prezentowały się nowe zawodniczki, atakująca Żaneta Baran oraz przyjmująca Ewelina Mikołajewska. Wiele ataków w swoim stylu skończyła środkowa Katarzyna Połeć, która wkrótce rozpocznie drugi sezon w Wiśle. Grą zespołu w umiejętny sposób kierowała Elena Nowgorodczenko. Ukrainka to w tym momencie najdłużej grająca w naszym zespole siatkarka. W Warszawie występuje od 2015 roku.

Dobrze zagrały także Anna Gawęcka oraz środkowa, kapitan Jowita Jaroszewicz. Dobrze prezentowały się także grające na pozycji libero: Alicja Markiewicz oraz Angelika Bulbak.

W żadnym z setów prowadzenie Bemowskich Syren nie było zagrożone. Rywalki ani razu nie były w stanie zdobyć nawet 20 punktów.

Warto jednak dodać, że zawodniczki prowadzone przez trenera Roberta Kupisza jeszcze w niedzielę rano miały szansę, aby wygrać cały turniej. A to dlatego, że w sobotę po porażce 2:3 z Jokerem, potem, na koniec dnia zwyciężyły po tie-breaku Karpaty. Zespół z Krosna zwyciężył jednak przed południem 3:0 Jokera i to podopieczne byłego szkoleniowca Wisły Dominika Stanisławczyka okazały się najlepsze w całych zmaganiach.

Wygrana nad Mazovią jest dla naszej ekipy ważna, bo właśnie z tym rywalem zmierzymy się w pierwszej kolejce nowego sezonu. Drużynę z Ochoty podejmiemy 29 września w hali OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40.

BlueSoft Mazovia – Wisła Warszawa 0:3 (17:25, 14:25, 19:25)


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Harmonogram turnieju:

20 września 2018 roku (czwartek)

godz. 19.30, Wisła Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki

21 września 2018 roku (piątek)

godz. 11, Priburzje Brześć (Białoruś) – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

godz. 17, Wisła Warszawa – Priburzje Brześć

godz. 19.30, KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – NOSiR Nowy Dwór Maz.

22 września 2018 roku (sobota)

godz. 11, Priburzje Brześć – NOSiR Nowy Dwór Maz.

godz. 13.30, Wisła Warszawa – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
Partnerem turnieju jest Miasto Stołeczne Warszawa

🏐Pierwsza liga

29 września 2018 roku

Wisła - BlueSoft Mazovia Warszawa

🏐TABELA PIERWSZEJ LIGI

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook