• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Wisła spotka się z potentatem rozgrywek. “Będziemy walczyły do końca o każdą piłkę”

  • -

Wisła spotka się z potentatem rozgrywek. “Będziemy walczyły do końca o każdą piłkę”

Z jednej strony drużyna, która przegrała wszystkie cztery mecze, a drugiej ta, która zwyciężyła w każdym z siedmiu tego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. W sobotę w Policach Wisła zmierzy się z niepokonanym Chemikiem. Drużyna z zachodniopomorskiego będzie oczywiście faworytem tego spotkania. Początek meczu o godz. 18. 


Wisła w czterech meczach wygrała tylko seta – na inaugurację przed własną widownią z ekipą #VolleyWrocław. Potem przyszły porażki z Pałacem, Budowlanymi i DevelopResem.

– Oczywiście, że nie tak to sobie wyobrażałam, ale jest to nasz pierwszy rok w najważniejszej klasie rozgrywkowej i wiedziałyśmy, że nie będzie to dla nas łatwy sezon. Jesteśmy młodym zespołem. Dla niektórych dziewczyn jest to pierwszy sezon w LSK. Przed nami jest jeszcze bardzo dużo pracy na treningach. Musimy uzbroić się trochę w cierpliwość. Sezon jest długi, przed nami jeszcze dużo meczów do rozegrania i jeszcze wiele może się wydarzyć – mówi nam przyjmująca Katarzyna Marcyniuk.

– Każde spotkanie, które już rozegrałyśmy, gdzieś tam utkwiło nam w głowie. Szkoda jest nam na pewno meczów z zespołami z Wrocławia i Bydgoszczy. Niestety je przegrałyśmy, ale po bardzo zaciętej walce – przypomina zawodniczka, która w Wiśle gra czwarty sezon. W ekstraklasie oczywiście debiutuje.

– Bardzo się cieszę, że mogę tutaj grać, rozwijać swoje umiejętności i zdobywać większe doświadczenie. Poziom gry jest wysoki. Wiedziałam, że nie będzie lekko, ale  byłam przygotowana na bardzo ciężką pracę na treningach.

W sobotę starcie z Chemikiem, który w poprzednim sezonie dość niespodziewanie nie obronił mistrzostwa Polski. Drużyna z Polic znakomicie rozpoczęła jednak nowe rozgrywki i wydaje się głównym kandydatem do złota.

– Teraz przed nami kolejny bardzo trudny przeciwnik. W Chemiku występują dziewczyny doświadczone i ograne na najwyższym poziomie. Jedziemy tam walczyć o punkty. Podejdziemy do tego starcia bardzo skoncentrowane, będziemy walczyły do końca i każda piłkę – zapewnia 24-letnia zawodniczka.

Fot. Marcin.biz


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook