Wisła zdała ostatni test przed pierwszym meczem o stawkę

• -

Po raz drugi w ciągu niespełna tygodnia Wisła spotkała się z Jokerem Mekro Energoremont Świecie i ponownie wygrała po tie-breaku 3:2 (22:25, 25:23, 18:25, 25:22, 15:10). Bohaterką naszej ekipy była Marta Wellna, która w tie-breaku grała praktycznie bezbłędnie. To był dla naszego zespołu ostatni sprawdzian przed poważnym graniem. W przyszły weekend w Świdnicy warszawianki wystąpią w turnieju w ramach rozgrywek o Puchar Polski. 7 października początek sezonu pierwszej ligi.

W poprzednią niedzielę w Warszawie nasz zespół także zwyciężył 3:2. Teraz w drugim meczu turnieju w Świeciu przebieg starcia był bardzo podobny.

Od początku sobotnie spotkanie było wyrównane. W drugiej części pierwszej partii gospodynie objęły prowadzenie, które utrzymały do końca, Kolejny set wyglądał prawie tak samo.

Był zacięty, ale w pewnym momencie Wisła przegrywała 15:17. Wtedy trener Dominik Stanisławczyk poprosił o przerwę na żądanie. Po niej nasze zawodniczki zdobyły trzy punkty z rzędu. Dobrze grała w tym fragmencie Joanna Sobczak.

Bardzo dobrze wyglądała gra blokiem, która jak się potem okazało była kluczowa także dla losów całego meczu. To właśnie po takim zagraniu Katarzyny Połeć Wisła miała pierwszą piłkę setową w tej odsłonie (24:20).

Przy trzeciej szansie rywalki zaatakowały w aut, ale domagały się punktu, gdyż ich zdaniem piłka wyleciała poza boisko po bloku. Sędzia najpierw pokazał punkt dla naszego zespołu, a potem zdecydował się na powtórzenie akcji. Jokerki zmniejszyły za chwilę dystans do zaledwie punktu (24:23). Czwartą piłkę setową wykorzystała jednak niezawodna w takich momentach kapitan Karolina Ciaszkiewicz-Lach.

Dziwny był trzeci set. Nasze zawodniczki długo utrzymywały bliski wynik. Niespodziewanie jednak się zatrzymały. Od wyniku 15:17 straciły pięć punktów z rzędu (15:22). Ostatecznie przegrały tę odsłonę 18:25.

O wiele lepiej było w kolejnej części. Widać było, że nasze siatkarki mocno wierzą w siebie. Tak naprawdę kontrolowały wynik tej partii. Po dobrych serwisach Sobczak było 22:18. Rywalki jednak się szybko podniosły i zniwelowały przewagę (21:22). Kolejną ważną kolejną akcję wygrały warszawianki. Za chwilę świetnie zadziałał blok i Wisła miała trzy piłki setowe (24:21). Drugą szansę wykorzystała Marta Wellna atakiem z lewego skrzydła.

Ponownie zatem o losach spotkania decydował tie-break. Przed niespełna tygodniem zakończył on się wynikiem 20:18, teraz nie był tak długi. A to za sprawą świetniej gry Wisły.

Niewiarygodna była siódma akcja tej rozgrywki, kiedy nasz zespół przegrywał 2:4. Aż trudno w to uwierzyć, ale trwała prawie minutę! Genialne obrony prezentowała w niej Paulina Biranowska, która od drugiego seta na rozegraniu zastąpiła Katarzynę Nadziałek. Ostatecznie Wisła wygrała tę akcję. To mocno podłamało przeciwniczki, a nam dało więcej wiary w siebie.

Nasze zawodniczki za chwilę prowadziły 7:4. Świetnie ataki kończyła Wellna. Przy zmianie stron ekipa trenerów Stanisławczyka i Kreboka prowadziła 8:5. Później ładną kiwkę zaprezentowała Wellna i przy wyniku 9:5 wydawało się, że set jest rozstrzygnięty. Po kilku minutach było tylko 11:10. Na szczęście bardzo dobre serwisy, a potem bloku Mirjany Djurić i ostatni Magdaleny Jurczyk dały cenną wygraną. Całe widowisko trwało ponad dwie godziny.

Siatkarki Wisły zdecydowanie zatem poprawiły sobie humor po piątkowej przegranej z Pałacem. W ostatnim meczu imprezy bydgoszczanki pokonały 3:1 Jokera i tym samym wygrały całą imprezę. Nasz zespól zajął drugą pozycję.

Teraz czas na przygotowania do pierwszej batalii o stawkę. Od piątku do niedzieli Wisła będzie grała w Świdnicy w ramach turnieju Pucharu Polski. Zagra tam z gospodyniami, a więc Polonią, Eneą Poznań i AZS AWF Warszawa.

Wisła Warszawa – Joker Mekro Energoremont Świecie 3:2 (22:25, 25:23, 18:25, 25:22, 15:10).

Wisła: Mróz, Połeć, Kucińska (libero), Ciaszkiewicz-Lach, Djurić, Nadziałek, Sobczak – Jurczyk, Biranowska. Wellna.

Joker: Sobolewska, Grzelak, Wyrwa, Majkowska, Bednarek, Florczak, Żurawska (l) oraz Krajewska, Sidor, Dąbrowska, Skowron.