Wisła znakomicie zrewanżowała się drużynie z Wieliczki

• -

Bemowskie Syreny wygrały w sobotę dziewiąty mecz z rzędu za trzy punkty. Tym razem we własnej hali nasze zawodniczki pokonały 3:1 (25:18, 23:25, 25:23, 25:22) ekipę 7R Solna Wieliczka. To było bardzo ciekawe widowisko, w którym warszawianki zrewanżowały się za porażkę z pierwszej rundy. Najlepszą siatkarką spotkania została wybrana kapitan Wisły Karolina Ciaszkiewicz-Lach.

To był pierwszy występ naszego zespołu od 16 grudnia. Wtedy podopieczne trenerów Stanisławczyka i Kreboka wygrały na wyjeździe z Jokerem Mekro Energoremont Świecie 3:0. Po przerwie świątecznej i noworocznej rywalkami były bardzo wymagające zawodniczki z Wieliczki.

Czwarta przed sobotnim starciem ekipa z Małopolski w pierwszej rundzie, jeszcze w październiku pokonała u siebie Wisłę 3:2. Teraz nasze siatkarki przystąpiły do meczu z wielką chęcią rewanżu.

Było to znakomicie widać od pierwszej piłki. W inauguracyjnej odsłonie przyjezdne tylko na początku toczyły wyrównaną walkę. Potem warszawianki spokojnie kontrolowały wydarzenia na parkiecie i sukcesywnie powiększały przewagę. Dobrze prezentowały się Monika Kutyła, Ciaszkiewicz-Lach oraz Katarzyna Połeć. Gospodynie zakończyły seta świetnym blokiem. Wykorzystały pierwszą szansę na wygranie partii (25:18).

Drugi set rozpoczął się zaskakująco. To przyjezdne szybko objęły prowadzenie 4:0. Dobrze prezentowały się Agata Skiba i Patrycja Ząbek. Trener Stanisławczyk poprosił o jedną przerwę na żądanie, a potem o drugą. Wisła sukcesywnie odrabiała straty i po ataku Ciaszkiewicz-Lach prowadziła 18:17, a potem po kolejnej skutecznej akcji Katarzyny Mróz 21:19. Wydawało się, że zwycięstwo w tej partii jest bliskie. Nic z tego. Wieliczanki jeszcze raz się zerwały i ostatecznie wygrały 25:23.

Trzecia część była bardzo podobna do drugiej. Walka była mega wyrównana, ale w pewnym momencie goście mieli trzy punkty przewagi (10:13). Wtedy na parkiecie pojawiła się Mirjana Djurić. Serbska atakująca w ostatnich dniach miała problem z zatruciem żołądkowym i nie była w pełni sił. Dała jednak kapitalną zmianę. Znakomicie serwowała i atakowała. Po kilku minutach nasza ekipa wygrywała już 16:13. Ekipa z Wieliczki nie zrezygnowała i ambitnie walczyła do końca (19:19). Ostatnie akcje to był jednak ponownie popis Djurić. To ona zdobywała kluczowe punkty i zapewniła wygraną 25:23.

Czwarta partia rozpoczęła się praktycznie tak samo jak dwie poprzednie. 7R Solna prowadziła trzema punktami (11:8). Po przerwie dla Stanisławczyka wszystko się zmieniło. Z kolejnych dziesięciu akcji, dziewięć wygrała Wisła (17:12). Rywalki coraz mniej wierzyły w sukces, a Bemowskie Syreny rozpędzały się jeszcze bardziej. Dobrą zmianę dały rozgrywająca Elena Nowgorodczenko i środkowa Magdalena Jurczyk. Wisła miała pięć piłek meczowych (25:19). Ostatecznie za sprawą Djurić wykorzystała czwartą i zwyciężyła 25:22.

Po raz pierwszy od dziewięciu spotkań nasz zespół stracił seta, ale i tak drużynie należą się wielkie brawa. Rywalki z Wieliczki zagrały na wysokim poziomie. W naszej ekipie na wyróżnienie zasługują wszystkie zawodniczki. Wiele punktów po czujnych akcjach pod siatką zdobyła rozgrywająca Katarzyna Nadziałek. Ładnie ataki kończyła też Joanna Sobczak, a jak zwykle pewnie w defensywie wyglądała libero Magdalena Saad.

W następną sobotę na wyjeździe Wisła zagra z KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. 17 stycznia natomiast u siebie w Pucharze Polski podejmiemy MKS Dąbrowa Górnicza.

Wisła Warszawa – 7R Solna Wieliczka 3:1 (25:18, 23:25, 25:23, 25:22)

Wisła: Mróz (12), Saad (libero), Ciaszkiewicz-Lach (14), Połeć (6), Kutyła (5), Nadziałek (8), Sobczak (12) oraz Jurczyk (5), Wellna, Nowgorodczenko (1) i Djurić (14)
Solna: Monnakmae (2), Pelc (13), Szostok (10), Ząbek (17), Gawlak (9), Skiba (12), Bąkowska (libero) oraz Wieczorek, Sowisz i Jagodzińska (4).